free page hit counter
සෞඛ්‍ය උපදෙස්ඔබේ ශරීරය පුරා ඇතිවෙන වේදනාවන් සමනය කිරීමට හැකි අරුම...

ඔබේ ශරීරය පුරා ඇතිවෙන වේදනාවන් සමනය කිරීමට හැකි අරුම පුදුම ස්වයං සම්බාහන ක්‍රම 07

-

- Advertisment -spot_img

හොඳ සම්බාහනයක් මුළු ශරීරයම ලිහිල් කිරීමට සහ ඔබේ ශක්තිය පුනර්ජීවනය කිරීමට උපකාරී වේ. අධ්‍යයනයකට අනුව පෙන්නුම් කර ඇත්තේ එය ඔබේ මනෝභාවය වැඩි දියුණු කිරීමට උපකාරී වන අතරම මාංශ පේශි තන්තු ප්‍රතිජනනය කිරීමේ ප්‍රතිශතය වැඩි කළ හැකි බවයි. සම්බාහන චිකිත්සාව මානසික අවපීඩනය සඳහා සහනයක් ලෙස හා අතිරේක උපකාරයක් ලෙස භාවිතා කරයි. එදිනෙදා ආතතියෙන් ඔබේ මාංශ පේශි ලිහිල් කිරීමට ස්වයං සම්බාහනය භාවිතා කිරීමට පහසු සහ ආරක්ෂිත ක්‍රම කිහිපයක් තිබේ. I Love You හිදී අපි එදිනෙදා ක්‍රියාකාරකම් වලින් වේදනාව හෝ පීඩනය සහ සාංකාව නිසා ඇතිවන ආතතිය සමනය කිරීම සඳහා ඕනෑම කෙනෙකුට පහසුවෙන් කළ හැකි සම්බාහන ක්‍රම ලැයිස්තුවක් මෙහි එකතු කොට ඇත.

1. වේදනා සහන සහ බැක්ටීරියා විනාශ කිරීම සඳහා ඔබේ ඇඟිල්ලෙන් ඔබේ විදුරුමස් සම්බාහනය කරන්න.


එය කරන ආකාරය: පිරිසිදු ඇඟිල්ලකින් ඔබේ විදුරුමස් පහළ සිට ඉහළට සම්බාහනය කරන්න. රවුම් චලනයන් සිදු කර සුළු පීඩනයක් ඒ සදහා යොදන්න. ඔබේ ඇඟිල්ල භාවිතා කරනවා වෙනුවට ඔබට ජල ෆ්ලෝසර් එකක් ද භාවිතා කළ හැකිය. මෙම අවස්ථාවේ දී විදුරුමස් පටක මෘදු කිරීම සහ අපහසුතාවයන් වළක්වා ගැනීම සඳහා ජලය උණුසුම් තත්වයේ තිබිය යුතුයි. එය සක්රිය කර සාමාන්ය පීඩනයකින් ඔබේ විදුරුමස් මත අයදුම් කරන්න. අවස්ථා දෙකේදීම ඔබට ආතතිය දැනිය යුතුයි. ඔබට වේදනාව දැනෙන්නට පටන් ගන්නේ නම් ඔබ එය නතර කරන්න.

2. වේදනා සහන සඳහා ටෙනිස් බෝලයකින් පාද සම්බාහනය


එය කරන ආකාරය: ඔබේ හිස් පාද බිම තබා සුවපහසු ලෙස පුටුවක වාඩි වන්න. ඔබේ පාදයට යටින් ටෙනිස් හෝ සම්බාහන බෝලයක් තබා එය විලුඹේ සිට ඇගිලි දක්වා පෙරළීමට පටන් ගන්න. මිනිත්තු කිහිපයක් නැවත නැවත කර අනෙක් පාදය උත්සාහ කරන්න. ඔබට නිශ්චිත ප්‍රදේශයක වේදනාවක් දැනේ නම් එම ස්ථානයේ බෝලය කුඩා රවුමකට පෙරළීමට උත්සාහ කරන්න. වැඩි පීඩනයක් යෙදීම සඳහා ඔබට ස්ථාවර ස්ථානයක සම්බාහනය නැවත කළ හැකිය.

3. පහළ සහ ඉහළ පිටුපස වේදනාව සඳහා ටෙනිස් බෝලයක් භාවිතයෙන් ඔබේ පිටුපසට ස්වයං සම්බාහනය කරන්න.


එය කරන ආකාරය: ඔබේ පිටුපස බිත්තියට හේත්තුවී සිටගෙන බිත්තිය සහ ඔබේ පහළ පිටුපස අතර ටෙනිස් බෝලයක් හෝ සම්බාහන බෝලයක් තබන්න. ප්‍රදේශයේ ඕනෑම ආතතියක් මුදා හැරීම සඳහා ඔබේ ශරීරය දෙපැත්තට ගෙනයාමට පටන් ගන්න. ඔබට සුවපහසුවක් දැනෙනවා නම් වැඩි පීඩනයක් යෙදීමට බිය නොවන්න. කොන්දේ වේදනාව සඳහා ඔබේ කොඳු ඇට පෙළට සහ පිටුපසට පීඩනය යෙදීම සඳහා මේස් එකක බැඳ ඇති ටෙනිස් බෝල 2ක් මත වැතිරීම ද උත්සාහ කරන්න. ඔබේ ශරීරය චලනය කරනවා වෙනුවට බෝල වෙනත් ස්ථානයකට ගෙන ගොස් ඒවා මත සැහැල්ලුවෙන් සිටින්න.

4. බෙල්ලේ සහ හිසෙහි ඉදිමීම සහ පීඩනය අඩු කිරීම සඳහා වසා ජලාපවහන සම්බාහනය.


එය කරන ආකාරය: පළමුව ඔබේ දෑත් හරස් කර ඔබේ මැද ඇඟිලි ඔබේ කරපටිය ඇතුළත තබන්න. කරපටිය හරහා ඔබේ දෑත් සුමටව අතුල්ලමින් 50 සිට 100 වාරයක් සෙමින් තට්ටු කරන්න. සෑම තත්පර 2කට වරක් එක් තට්ටු කිරීමක් උත්සාහ කරන්න. තවත් පියවරක් වන්නේ ඔබේ බෙල්ලේ සෑම පැත්තකින්ම ඔබේ අත් තැබීමයි. ඔබේ කනට පිටුපසින් ඇඟිල්ලකින් මන්දගාමී චලනයකින් මෘදු ලෙස පහළට අදින්න. 50 වතාවක් සිදුකිරීමට උත්සාහ කරන්න. ඉන්පසු ඔබේ බෙල්ල පිටුපසට ගෙන එයම කරන්න. අවසාන වශයෙන් ඔබට අවසාන ස්ථානයක් ද උත්සාහ කළ හැකී. ඔබේ ඇඟිලි V ලකුණ වන පරිදි ඔබේ මුදු ඇගිල්ල සහ මැද ඇඟිල්ල අතර කණ වසා දමන්න. 50 වතාවක් සැහැල්ලුවෙන් පහළට අදින්න.

5. වඩා හොඳ ආහාර දිරවීම සඳහා ආහාර ගැනීමෙන් පසු ඔබේ බඩ මෘදු ලෙස සම්බාහනය කරන්න.


එය කරන ආකාරය: ඔබේ ආහාර වේල අවසන් වූ පසු ටිකක් වෙලා නිදාගන්න. මුලින්ම එක් අත්ලකින් ඔබේ බඩ අතුල්ලන්න. පසුව අත් දෙකම භාවිතා කරන්න. ඔබේ බඩ මත අත දකුණට රවුම් චලනයන් සිදුකරන්න. මෙය ආහාර දිරවීමේ ක්‍රියාවලියට උපකාරී වේ. ඔබට උණුසුම් දෑතින් ඔබේ දරුවාගේ බඩ මත එය උත්සාහ කළ හැකිය. එය උදර වේදනාව සහ වායුව සඳහා උපකාර කරනු ඇත.

6. ඔබේ ඇඟිලිවලින් ඔබේ නාසය සම්බාහනය කිරීමෙන් ඔබේ සයිනස් විවෘත කරන්න..


එය කරන ආකාරය: ඔබේ නාසයට ඉහළින් ඇති ප්‍රදේශයේ පීඩනය මුදා හැරීමට ඔබේ ඇඟිලි භාවිතා කරන්න. ඇහි බැම රේඛාව හරහා පීඩන ලක්ෂ්‍ය අතුල්ලන්න. කිහිප වතාවක් එය නැවත නැවත සිදු කරන්න. ඊළඟට ඔබේ නාසයේ ඉහළ සිට ඔබේ ඇස් දක්වා ප්රදේශය මත අතුල්ලන්න. අවසාන සම්බාහන ක්‍රමයක් ලෙස ඔබට ඔබේ මාපටැඟිලි භාවිතයෙන් ඔබේ කම්මුල්වල රවුම් චලනයන් උත්සාහ කරන්න.

7. පැන්සලක් හෝ පෑනක් භාවිතා කරමින් හකු වේදනාවෙන් මිදෙන්න.


එය කරන ආකාරය: පොල්ලක් හෝ පැන්සලක් හෝ පෑනක් ගන්න. ඔබේ දත් සමඟ එය අල්ලාගෙන ඔබේ හකු එක පැත්තක සිට අනෙක් පැත්තට ගෙන යන්න. එය ඉතා පහසු යැයි හැඟෙන තුරු කිහිප වතාවක් නැවත නැවත කරන්න. එවිට ඔබට එය විශාල පොල්ලකින් හෝ පෑනකින් ආදේශ කළ හැකිය. තවත් ව්‍යායාමයක් නම් පැත්තකට ගමන් කරනවා වෙනුවට ඔබේ ඉහළ දත් ඔබේ යටි දත් පිටුපස ඇති තෙක් ඔබේ හකු ඉදිරියට ගෙන යන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you