free page hit counter
කෑම ජාතිඔබේ මේසය මත ඉක්මනින් රාත්‍රී ආහාරය ලබා දෙන මුළුතැන්ගෙයි...

ඔබේ මේසය මත ඉක්මනින් රාත්‍රී ආහාරය ලබා දෙන මුළුතැන්ගෙයි කෙටිමං 7ක්.

-

- Advertisment -spot_img

ඔබට සහ දරුවන්ට උදෑසන ආහාරය පිළියෙළ කිරීමට ඔබ උදේ පාන්දර ඉක්මන් විය හැක. නැතහොත් ඔබ බලාපොරොත්තු වූවාට වඩා කලින් ඔවුන් නැවත පැමිණෙන බව ඔබේ සහකරු ඔබට පැවසිය හැකිය. මෙවැනි අවස්ථාවන්හිදී, ඔබේ ආහාර වේලෙහි ගුණාත්මක භාවය කැප නොකර ඔබේ මුළුතැන්ගෙයි චර්යාව වේගවත් කිරීම සඳහා සරල හැක් කිරීම් කිහිපයක් අවශ්‍ය වේ.

  1. ඔබේ පේස්ට්‍රි සඳහා විහිලු හැඩතල සෑදීමට පෙත්තක් භාවිතා කරන්න.

සමහර විට ඔබේ දරුවන් ඔවුන් වෙනුවෙන් විශේෂ දෙයක් පිළිස්සීමට ඔබෙන් ඉල්ලා සිටිනු ඇත, නැතහොත් ඔබ වෙනුවෙන් යමක් සෑදීමට උත්සාහ කිරීමට ඔබට අවශ්‍ය වනු ඇත. නමුත් ඔබ මෙය බොහෝ විට නොකරන්නේ නම්, ඔබට නිවැරදි මෙවලම් නොමැති විය හැක. නමුත් කිසිවක් මිලදී ගැනීම සඳහා ගබඩාවට දිව යාම අවශ්ය නොවේ. පොඩ්ඩක් වටපිට බලන්න. එළවළු හෝ පළතුරු සඳහා පෙත්තක් ඇනූ හරහා කපා ගැනීමට පරිපූර්ණ මෙවලමක් විය හැකිය. ඔබේ අනාගත කේක් සහ කුකීස් සඳහා හුරුබුහුටි හැඩයක් සෑදීමට තත්පර කිහිපයක් ගතවනු ඇත.

  1. gnocchi සෑදීම සඳහා චොප්ස්ටික්ස් භාවිතා කරන්න.

ඔබට ඔබේ පවුලේ අය හෝ මිතුරන් පුදුම කිරීමට අවශ්‍ය නම්, ගෙදර හැදූ gnocchi විශිෂ්ට අදහසක් විය හැකිය. ඔබේ gnocchi ආහාරය සඳහා පරිපූර්ණ හැඩය සෑදීමේ ක්රියාවලිය වේගවත් කිරීම සඳහා, චොප්ස්ටික්ස් භාවිතා කරන්න. මේ සඳහා ඔබට චොප්ස්ටික්ස් 3, 4 හෝ 5 භාවිතා කළ හැකිය. එය ඔබට අවශ්ය gnocchi ප්රමාණය මත රඳා පවතී. කූරු මුදුනේ ඇනූ දමා පිහියකින් කෑලි කපා රෝල් කරන්න – ඔබට ඔබේ ඇඟිලි පවා භාවිතා කිරීමට සිදු නොවේ.

  1. අර්තාපල් ඉක්මනින් පීල් කිරීම සඳහා එය තැම්බීමට පෙර මැදට කපන්න.

තැම්බූ අර්තාපල් පොතු ඉවත් කිරීම අපගෙන් සමහරෙකුට වඩාත්ම විනෝදජනක දෙයක් නොවන අතර ඒ සඳහා යම් කාලයක් ගතවනු ඇත. ඔබේ අර්තාපල් තම්බා ගැනීමට පෙර එය වටා කැපීමක් කිරීමෙන් ක්රියා පටිපාටිය කෙටි කරන්න. එළවළු පිසූ පසු ඒවා සීතල වතුරට දමන්න. දැන් පීල් කිරීම වඩා වේගවත් හා පහසුය.

  1. චීස් සහ සීතල බටර් කැපීම සඳහා පීලර් භාවිතා කරන්න.

මෙම හැක් කිරීම ඉතා සරල නමුත් ඇදහිය නොහැකි තරම් ප්රයෝජනවත් වේ. සීතල බටර් හෝ චීස්වල පරිපූර්ණ පෙති කැපීම එහි සිටින සියලුම පරිපූර්ණවාදීන්ට තෘප්තිමත් විය හැකි අතර ඒ සඳහා අවශ්‍ය වන්නේ ඔබ සාමාන්‍යයෙන් පලතුරු සහ එළවළු සඳහා භාවිතා කරන පීලර් ය. පරිපූර්ණ මනෝභාවයක් සහ පරිපූර්ණ සැන්ඩ්විච් සමඟ ඔබේ උදෑසන ආරම්භ කරන්න.

  1. සුප් හැන්දක් භාවිතයෙන් ඉක්මන් ඩම්ප්ලිං සාදන්න.

ඩම්ප්ලිං බොහෝ කාලයක් අවශ්ය වන සංකීර්ණ ආහාරයක් බව පෙනේ. නමුත් පළමුව මෙම හැක් කිරීම උත්සාහ කරන්න! ඔබ පෑන්කේක් සඳහා මෙන් පිටි ගුලිය සාදන්න. ඉන්පසු සුප් හැන්දක් ගෙන, එය රත් කර, පින්තූරයේ පෙන්වා ඇති පරිදි හැන්දෙන් ඔබේ ඩම්ප්ලිං උයන්න. ඔබේ ඩම්ප්ලිං වසා පිඟානක් මත තැබීමට චොප්ස්ටික්ස් භාවිතා කරන්න.

  1. පරිපූර්ණ බර්ගර් සඳහා හිස් සංයුක්ත තැටි වලින් පෙට්ටියක් භාවිතා කරන්න.

පැරණි CD පෙට්ටි පහසු කුස්සියට උපකරණයක් ලෙස සේවය කළ හැකි අතර, සැන්ඩ්විච් සූදානම් කිරීමේ කාලය අඩකින් අඩු කරයි. පෙට්ටිය තුළ ඔබේ සවි කිරීම් ස්ථර කිරීමෙන් පසු ඔබේ බර්ගර් විශිෂ්ට ලෙස පෙනෙනු ඇත. ඔබ කඩිමුඩියේ නම් සහ ගමනේ දී ඔබේ බර්ගර් ආහාරයට ගැනීමට අවශ්‍ය නම්, CD පෙට්ටිය වසන්න, විශේෂ උපකරණ අවශ්‍ය නොවේ.

  1. ඉක්මනින් පීල් කිරීම සඳහා ඔබේ සුදුළූණු මයික්‍රෝවේව් උදුනේ තබන්න.

ඔබට එකවර සුදුළූණු විශාල ප්‍රමාණයක් ලෙලි කිරීමට අවශ්‍ය නම්, ඔබේ ජීවිතය පහසු කරවන උපක්‍රමයක් තිබේ. මයික්රෝවේව් තුළ සුදුළූනු මුළු හිස තබා තත්පර 20 ක් උණුසුම් කරන්න. එය පිටතට ගෙන තවත් තත්පර 20 ක් සිසිල් වීමට ඉඩ දෙන්න. දැන් එය පීල් කිරීම වඩාත් පහසු වනු ඇත.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...
- Advertisement -spot_imgspot_img

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

සම්පූර්ණයෙන්ම නව තලයකට ගෙන ගිය නිර්මාණාත්මක දේවල් 8ක් මෙන්න.

නිර්මාණකරුවෙකුගේ කාර්යය පහසු නැත. සාමාන්‍ය යැයි පෙනෙන වස්තූන් තුළට නව ජීවයක් ලබා දී “මට මෙය ඉක්මනින් මිලදී ගැනීමට අවශ්‍යයි!”...

Must read

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත්...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you