free page hit counter
කියවන්නඔබේ ගෙදර පිරිසිදු කිරීමේ ක්‍රම 6ක් මෙන්න.

ඔබේ ගෙදර පිරිසිදු කිරීමේ ක්‍රම 6ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

අපගේ නිවෙස් සංවිධානය කිරීම සහ පිරිසිදු කිරීම අපගේ කාලයෙන් විශාල ප්‍රමාණයක් අනුභව කළ හැකි අතර, ක්‍රියාවලිය වේගවත් කරනු ඇතැයි අප සිතන නිෂ්පාදන සඳහා පවා අපි මුදල් වියදම් කළ හැකිය, ඒවා ප්‍රතිවිරුද්ධ දෙය කරන බව සොයා ගැනීමට පමණි. කෙසේ වෙතත්, අපගේ කාලයෙන් උපරිම ප්‍රයෝජන ගැනීමට අපට උපකාර කළ හැකි සමහර ගෘහාශ්‍රිත හැක් තිබේ, කුඩා දෛනික කටයුතුවල සිට අපගේ දෛනික ජීවිතය කැප කිරීම සඳහා විශාල පරිමාණයේ කාර්යයන් දක්වා.

  1. ඔබේ දුගඳ හමන කුණු කූඩය නැවුම් කරන්න.

අපි ප්‍රතිචක්‍රීකරණය කිරීමට, අපගේ ආහාර වෙන් කිරීමට සහ කුමක් සමඟ සිදු වන්නේද යන්න පිළිබඳව කල්පනාකාරීව සිටීමට කොතරම් උත්සාහ කළත්, අප සැමට නොවැළැක්විය හැකි එක් ගැටලුවක් තිබේ: දුගඳ හමන කුණු බඳුන්. එය පිරී ඇති විට, බෑගය ප්‍රතිස්ථාපනය කිරීමෙන් දුගඳ නැති වනු ඇතැයි සෑම දෙනාම උපකල්පනය කරයි, නමුත් එය එසේ නොවේ, එබැවින් එය නැවත සිදුවීම වැලැක්වීමට අපට යම් යම් වෙනස්කම් කිරීමට සිදුවනු ඇත. අපගෙන් බොහෝ දෙනෙක් ගන්ධයන් ඉවත් කිරීම සඳහා භාවිතා කරන සාමාන්‍ය ගෘහස්ථ හැක් කිරීමකට කපු බෝලයක් සහ සගන්ධ තෙල් කිහිපයක් භාවිතා කිරීම ඇතුළත් වේ. සගන්ධ ෙතල්වල පොඟවා ගත් කපු පුළුන් කැබැල්ලක් ඔබේ කුණු බෑගයට යටින් තබන්න. තෙල් බින්දු කිහිපයක කපු පෑඩ් පොඟවා කුණු කූඩයට වැටීමෙන් ඔබට ඇරෝමැටික පරිසරයක් නිර්මාණය කළ හැකිය. මෙම ගෘහස්ථ හැක් කිරීම ඔබේ කුණු කූඩය ඇතුළත සහ අවට ප්‍රදේශය සුවඳවත් කරයි. තේ ගස් සගන්ධ ෙතල්, උදාහරණයක් ලෙස, හොඳ සුවඳක් පමණක් නොවේ – ඒවා බැක්ටීරියා වලට එරෙහිව සටන් කරයි.

  1. ෂේවිං ක්‍රීම් කැඩපතක අතුල්ලන්න.

මීදුම සහිත කණ්නාඩියක් සමඟ ගනුදෙනු කරන අතරතුර ස්නානය කිරීමෙන් පිටතට ගොස් වාෂ්ප කාමරයට යාම අප බොහෝ දෙනා අත්විඳ ඇති දෙයකි. සාමාන්‍යයෙන්, අපි එය මත දෑත් අතුල්ලන්නෙමු, තත්වය තවත් උග්‍ර කරයි, නැතහොත්, හොඳම අවස්ථාවෙහිදී, අපි එය රසායනික ඩිටර්ජන්ට් වලින් පිරිසිදු කරමු. දර්පණය ඉවත් කිරීම සඳහා සිදුරු තුළ ඇති අපගේ ඒස් ඇත්ත වශයෙන්ම අප අසලම, නාන කාමර කැබිනට්ටුවෙහි ඇත. ඔබේ කැඩපත මීදුමෙන් වැලැක්වීම ඇතුළු විවිධ ගෘහාශ්‍රිත ජීවිත හැක් කිරීම් සඳහා රැවුල කපන ක්‍රීම් භාවිතා කළ හැකි බව අපි සොයා ගත්තෙමු. සුදුසු රැවුල බෑමේ ක්‍රීම් ප්‍රමාණයෙන් තෙත් රෙදි සෝදන රෙද්දක් අතුල්ලන්න. ඉන්පසුව, චක්රලේඛ චලනයන් සමඟ, එය කැඩපත මත මෘදු ලෙස පිස දමා විනාඩියක් පමණ එහි සිටීමට ඉඩ දෙන්න. දර්පණයේ මුළු මතුපිටම ආවරණය කිරීමට වග බලා ගන්න, කිසිදු කෙළවරක් නිරාවරණය නොවේ. අවසාන පියවර ලෙස රැවුල බෑම ක්‍රීම් මෘදු කරන්න, ක්‍රීම් සියල්ල අතුරුදහන් වන තුරු නවත්වන්න එපා. ඉන්පසුව, ඔබේ මීළඟ ස්නානයේදී දර්පණය මීදුම නොවැටෙන බව ඔබට පෙනෙනු ඇත.

  1. වැසිකිලි කඩදාසි රෝල් වැකුම් හැක් එකක් ලෙස.

වැකුම් ක්ලීනර් අපට කාලය හා ශක්තිය ඉතිරි කරයි, නමුත් ඒවා සැමවිටම අපගේ ගෙදර දොරේ වැඩ පහසු නොකරයි. විශේෂයෙන්ම අපට නිවැරදි රික්තක උපකරණ නොමැති නම්, පිරිසිදු කිරීමේදී තද අවකාශයන්ට ඇතුල් වීම අපහසු විය හැකිය. ස්ලයිඩින් කවුළු පීලි සහ කට්ට පිරිසිදු කිරීම මෙන්ම අපගේ මෝටර් රථය, බොහෝ දූවිලි එකතු වන විට, සමහර අවස්ථාවලදී අතිශයින් දුෂ්කර විය හැකිය. පිටතට ගොස් ඔබේ රික්තය සඳහා ඇමුණුමක් මිල දී ගැනීම වෙනුවට, ඔබේ වැසිකිලි කඩදාසි රෝල් රික්ත කිරීම සඳහා හොඳම ගෘහස්ථ හැක් විය හැකි බව පෙනේ. ඔබගේ නිමි වැසිකිලි කඩදාසි රෝලයට ඔබගේ රික්තක ඉජක්ටර් නලයේ තුණ්ඩය සම්බන්ධ කිරීමෙන් ආරම්භ කරන්න. ඔබට ප්‍රවේශ වීමට අවශ්‍ය ප්‍රදේශවලට ගැලපෙන හිස් කුහරයක් සෑදීමට කඩදාසි රවුමේ ඉඟි එකට ඔබන්න. ඔබේ රික්තකය ක්‍රියාත්මක කර ඔබේ ජනේල මාර්ගවල හෝ ඔබේ ඇඳ යට එකතු වී ඇති කුණු පිරිසිදු කරන්න. ඒවා නැමිය හැකි අතර නැවත භාවිතා කළ හැකි බැවින්, මෙම කාඩ්බෝඩ් සිලින්ඩර සෑම අස්සක් මුල්ලක් නෑරම ගැඹුරට යාමට සුදුසුය.

  1. පිඟන් සෝදන යන්ත්රයේ ඇලුමිනියම් තීරු බෝලයක්.

අපගේ අපිරිසිදු පිඟන් සහ කට්ලට් සේදීම වේගවත් කරන විට, පිඟන් සෝදන යන්ත්රය සැබෑ ආශීර්වාදයකි. කෙසේ වෙතත්, අපගේ රිදී භාණ්ඩ වරින් වර පිඟන් සෝදන යන්ත්රයෙන් අපිරිසිදු හා අඳුරු විය හැක. ඔබේ පිඟන් භාණ්ඩ බැබළීමට ඉඩක් නැති නිෂ්පාදනයක් සඳහා කාලය සහ මුදල් නාස්ති කරනවා වෙනුවට, ඔබේ තත්වය සඳහා පමණක් අපට සරල ගෘහ ජීවිතය හැක් කිරීමක් තිබේ. ඇලුමිනියම් තීරු පමණක් අවශ්‍ය සිසිල් ගෘහස්ථ ඉඟියක් අපි සොයා ගත්තෙමු. තීරු කඩදාසි කැබැල්ලක් බෝලයකට හෝ වොඩ් එකකට පොඩි කර පැතලි භාණ්ඩ කූඩයේ තබන්න. ඉන්පසු, සුදුසු ඩිටර්ජන්ට් ටැබ්ලටය සමඟ සුපුරුදු පරිදි ඔබේ පිඟන් සෝදන යන්ත්රය පටවන්න. ඔබ ඔබේ පිඟාන සහ හැඳි ගෑරුප්පු රෙදි සෝදන යන්ත්‍රයෙන් පිටතට ගත් විට, ඒවා බැබළෙන අතර සීරීම් වලින් තොර වන අතර, ඔබ වහාම වෙනස දකිනු ඇත. උණුසුම් ජලය සමඟ ක්රියාවලිය වඩාත් කාර්යක්ෂම වේ. මෙම ගෙදර හැක් අදහසක් සමඟින්, ඔබට සීරීම් ලකුණු සහ රිදී භාණ්ඩ පැල්ලම් ඉවත් කළ හැකි අතර, ඔබේ හැඳි ගෑරුප්පු දීප්තිමත් වන අතර අලුත් පෙනුමක් ලබා දෙනු ඇත.

  1. ෙබ්කිං සෝඩා සමග කාපට් දුර්ගන්ධය ඉවත් කරන්න.

අපිරිසිදු පාපිස්සක් අපිරිසිදු වනවා පමණක් නොව, නිවසේ ඉතිරිව ඇති දුර්ගන්ධය නිසා එය දුගඳයි. අපගේ කාපට් මත ඇවිදීම, ඒ මත ආහාර ඉසීම, හෝ අපගේ සුරතලා ඔවුන්ගේ හිසකෙස් මුළුමනින් තබා තිබීම එය රැකබලා ගැනීම දුෂ්කර කාර්යයකි. පැල්ලම් සහ දුගඳ ඉවත් කිරීම සඳහා දැඩි රසායනික ද්රව්ය භාවිතා කිරීම සැලකිය යුතු ප්රතිඵල ලබා නොදේ. කෙසේ වෙතත්, ලාභදායී සහ පරිසර හිතකාමී ගෘහස්ථ හැක් කිරීමක් තිබේ. ෙබ්කිං සෝඩා වල ඇති බොහෝ වාසි වලින් එකක් නම් එය අපගේ කාපට් නැවුම් කිරීමට හැකි වීමයි. ආරම්භ කිරීම සඳහා, ඕනෑම අපිරිසිදුකම ඉවත් කිරීම සඳහා රික්තයකින් ඔබේ රග් පිරිසිදු කරන්න. ඔබේ සපත්තුවේ යටි පතුල්වල අපිරිසිදු හා කුණු අඩංගු වන අතර, ඔබේ කාපට් සමඟ නැවත නැවත සම්බන්ධ වීමෙන් වයනය නැති වී කෙඳිවල ගැඹුරට මඩ තැන්පත් කළ හැකිය. ඊට පසු, එය මත ෙබ්කිං කුඩු විසුරුවා හැරීම සහ සුවඳ ඉවත් කිරීම සහ අවශෝෂණය කිරීම සඳහා පැය කිහිපයක් සඳහා එය තබන්න. ඔබ මෙතෙක් සිදු කර ඇති සෑම දෙයක්ම සරල හා ඵලදායී ගෘහස්ථ හැක් එකක් වන අතර, ඔබ දිගු කලක් පාපිස්ස මත ෙබ්කිං සෝඩා තබා ඇති තරමට එය දුර්ගන්ධය ඉවත් කරයි.

  1. භාජන පියන එල්ලන්න.

අපි පිසින විට, උදුන ප්රදේශය ඉක්මනින් සම්පූර්ණ අවුල් ජාලයක් බවට පත් විය හැක, ආහාර කුස්සිය පුරා විසිරී ඇති අතර භාජන සහ පියන වැඩි ඉඩක් ගනී. අපි අපේ සෝස් කලවම් කරන විට හෝ අපගේ ආහාර පරීක්ෂා කරන අතරතුර, අපි එය සකසන සෑම අවස්ථාවකම අපගේ කවුන්ටරය මත නැවුම් පැල්ලමක් තබමින්, අපි භාජන පියන උදුන පැත්තේ තබමු. මෙය වළක්වා ගැනීම සඳහා, අපි ඔබේ ජීවිතය පහසු කරවන සහ ඔබ මේ ගැන කලින් දැන සිටිය යුතු යැයි ප්‍රාර්ථනා කරන දක්ෂ නිවාස හැක් අදහසක් ඉදිරිපත් කර ඇත්තෙමු. භාජන රඳවනයන් යනු භාජන අල්ලා ගැනීම සහ එසවීම සඳහා පමණක් නොවේ – ඒවා අමුද්‍රව්‍ය එකතු කිරීමේදී හෝ ආහාර ඇවිස්සීමේදී පියන එල්ලීමට ද භාවිතා කළ හැකිය. ඔබේ ඉවුම් පිහුම් බඳුනේ පැත්තට පියන සවි කරන්න, එය තැබීමට සහ ඉවත් කිරීමට පහසු වන අතර, පියනේ පතුලේ කාන්දු වීම මුළු කවුන්ටරයම අපිරිසිදු වීම වැළැක්වීමට.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you