free page hit counter
කියවන්නරිය පැදවීම වඩාත් සුවපහසු කළ හැකි කාර් පිරිසිදු කිරීමේ...

රිය පැදවීම වඩාත් සුවපහසු කළ හැකි කාර් පිරිසිදු කිරීමේ ක්‍රම 8ක් මෙන්න.

-

- Advertisment -spot_img

කෙනෙක් අලුත් කාර් එකක් ගත්තම මුලින්ම ඒක හොඳට බලාගන්නවා, ඒත් බල්ලයි ළමයිනුයි එක්ක පැදපු ගමන් කීපයකට පස්සේ ගොඩක් අය අතහරිනවා. නමුත් අත්හැරීම පහසුය, එබැවින් අපි උද්යෝගිමත් වීමට උත්සාහ කරමු සහ අනෙකුත් පුද්ගලයින්ගෙන් සිසිල් මෝටර් රථ ජීවිත හැක් ඉගෙන ගනිමු. ඔවුන් ඔබේ මෝටර් රථය පිරිසිදුව තබා ගැනීමට සහ සමහර එදිනෙදා කාර් කාර්යයන් වඩාත් පහසු කිරීමට උපකාරී වනු ඇත.

  1. හෙඩ් ලයිට් පිරිසිදු කිරීමට දන්තාලේප භාවිතා කරන්න.

දන්තාලේප දත් වලට හොඳයි, මන්ද එහි උල්ෙල්ඛ අංශු ඇති අතර එය හෙඩ් ලයිට් වල අපිරිසිදුකමට ද බෙහෙවින් උපකාරී වේ. තීන්තයට හානි නොකිරීම සඳහා ආලෝකය වටා ඇති ප්රදේශයට ටේප් දමන්න. දර්පණය සහ වින්ඩ්ෂීල්ඩ් සමඟ ඔබ කරන දේම කරන්න – ස්පොන්ජියක් මත පේස්ට් ස්වල්පයක් දමා රවුම් චලිතයෙන් විදුලි පහන් පිස දමන්න.

  1. සත්ව ලොම් සඳහා පෑම්.

ඔබ ඔබේ සුරතල් සතුන් ඇවිදීමට රැගෙන යාමට කැමති නම්, බිම සහ ආසනවල සාමාන්‍යයෙන් කොපමණ ලොම් ඉතිරි වී ඇත්දැයි ඔබ දන්නවා. ඔබට සෑම දිනකම වියළි පිරිසිදු කරන්නන් වෙත යා නොහැක, නමුත් පෑම් කෑල්ලක් ඇත්තෙන්ම උපකාර කළ හැකිය. රෙදිපිළි මත pumice එක දිශාවකට සහ පසුව ප්රතිවිරුද්ධ ආකාරයෙන් අතුල්ලන්න.

  1. වීදුරු මත ඉරිතැලීම් සඳහා බෑන්ඩ්-ඒඩ්ස්.

ගැහැණු ළමයින්ගේ ටයිට්ස් ඉරී යාම නැවැත්වීම සඳහා නිය ආලේපන කිහිපයක් දැමීම ඔවුන්ගේ ආයු කාලය දීර්ඝ කළ හැකි බැවින් ජීවිත හැක් කිරීමක් බව ඔබ අසා ඇති. කෙසේ වෙතත්, මෙය වින්ඩ්ස්ක්‍රීඩ් අළුත්වැඩියා කිරීමට උපකාරී නොවන අතර, එය සවි කිරීම වඩාත් අපහසු හෝ කළ නොහැකි වනු ඇත. ඔබේ මෝටර් රථයට සැබවින්ම උදව් කිරීමට, ඉරිතැලීම මත Band-Aid එකක් දමන්න. එය තාවකාලික පියවරකි, නමුත් හොඳ එකකි.

  1. උපකරණ පුවරුව පිරිසිදු කිරීම සඳහා තෙල්.

රෙදි කැබැල්ලකට ඔලිව් තෙල් ටිකක් දමා ඩෑෂ්බෝඩ් එකේ අතුල්ලන්න. ඔබ ඔබේ මෝටර් රථය මිලදී ගත්තාක් මෙන් එය බැබළෙනු ඇත. ඔබට විශේෂිත පිරිසිදු කිරීමේ නිෂ්පාදන අවශ්ය නොවන බව විශ්වාස කිරීමට අපහසුය, ඔබ දැනටමත් කුස්සියේ ඇති දෙයක්.

  1. සුළං ආවරණ වයිපර් සකස් කරන්න.

ඔබේ වින්ඩ්ෂීල්ඩ් වයිපර්වලට විශේෂ සූදානමක් අවශ්‍යයි – රෙදි කැබැල්ලක් මත ජනෙල් පිරිසිදු කරන්නෙකු දමා එයින් වයිපර් සෝදන්න. ඔබ හිම සහිත හෝ වැසි සහිත කාලගුණය තුළ ගමන් කරන විට ප්රතිඵල ඔබට පෙනෙනු ඇත. ඔවුන් කෑගැසීම වැළැක්වීම සඳහා, චලනය වන කොටස් මත සිලිකොන් ඉසින ටිකක් දමන්න, එවිට වයිපර් නිශ්ශබ්දව වැඩ කරනු ඇත. තවත් රසවත් හැක් එකක් නම් රාත්‍රියේදී වයිපර් වල කැටි වීම වැළැක්වීම සඳහා මේස් දැමීමයි.

  1. කුඩා අවකාශයන්ගෙන් සුන්බුන් සහ දූවිලි අහුලා ගැනීම සඳහා ස්ලයිම්.

ඔබට සියලුම කුඩා කැබලි සහ දූවිලි රික්ත කිරීමට අවශ්‍ය නැතිනම්, ස්ලයිම් ගෙන එය තදම කොන් වලට දමන්න. එය සියලු කුණු ආකර්ෂණය කරනු ඇත, එවිට ඔබට සෙවල සෝදා ඔබේ දරුවන්ට ආපසු ලබා දිය හැකිය.

  1. හුදෙක් සතයක් සඳහා ටැබ්ලට් රඳවනයක්.

ඔබේ ටැබ්ලට් රඳවනය ඔබට අමතක නම් සහ ඔබේ දරුවන්ට ඔවුන්ගේ ප්‍රියතම කාටූනයේ තවත් කථාංගයක් නැරඹීමට අවශ්‍ය නම්, ඔබට බයින්ඩරයකින් පැහැදිලි සාක්කුවක් ගෙන, එහි සිදුරු කිහිපයක් දමා, ටැබ්ලටය ඇතුළත තබා, එය ආසනයට සවි කළ හැකිය. එය එතරම් හොඳ පෙනුමක් නැත, නමුත් එය තාවකාලික විසඳුමක් ලෙස ක්රියා කරයි.

  1. අප්රසන්න ගන්ධයන් සඳහා උපකාර කිරීම සඳහා පසුබිම් සෝඩා.

ෙබ්කිං සෝඩා විශ්වීය වේ. ජලය සමග එක්ව, එය පැල්ලම් පිරිසිදු කළ හැකිය. තවද ඔබ එය ආසන මත ඉසිනවා නම්, එය අප්රසන්න සුවඳ ද ඉවත් කරනු ඇත. වැඩ කිරීමට විනාඩි 15 ක් පමණ ගත වේ. සුවඳ ඉතා තද නම්, බේකින් සෝඩා ස්වල්පයක් භාජනයකට දමා ටික වේලාවක් මෝටර් රථය තුළ තබන්න. ෙබ්කිං සෝඩා සම් මත භාවිතා නොකළ යුතු බව මතක තබා ගන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you