free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්ඔබ දිනපතා උණුසුම් ජලය පානය කළහොත් ඔබේ සමට සිදු...

ඔබ දිනපතා උණුසුම් ජලය පානය කළහොත් ඔබේ සමට සිදු විය හැකි දේ ඔබ දන්නවාද?

-

- Advertisment -spot_img

සජලනය වීම ඔබේ සෞඛ්‍යයට ඉතා වැදගත් බවට සැකයක් නැති නමුත් මද උණුසුම් ජලය පානය කිරීමෙන් ඔබේ ශරීරයට සහ සමට සුවිශේෂී ප්‍රතිලාභ කිහිපයක් ලබා ගත හැකි බව බොහෝ අය නොදනිති. ඇත්ත වශයෙන්ම, වෛද්‍ය ප්‍රවීණයන් පවසන්නේ ඔබ උණුසුම්ව පානය කරන විට ජලය වඩාත් ප්‍රයෝජනවත් වන අතර පරිපූර්ණ උෂ්ණත්වය 120 ° F සහ 140 ° F අතර කොතැනක හෝ පවතින බවයි. මිල අධික රූපලාවන්‍ය ප්‍රතිකාර සඳහා අප කොපමණ මුදලක් වැය කරනවාද යන්න සලකා බැලීමේදී, ජලය නිවැරදිව පානය කිරීම වැනි සරල දෙයකට ප්‍රමාණවත් ගෞරවයක් ලබා නොදේ.

උණුසුම් ජලය පානය කිරීම ඔබේ සමට බලපාන්නේ කෙසේද යන්න පිළිබඳව වඩාත් සමීපව බැලීමට I Love You අපි තීරණය කළා.

1. එය ඔබේ සම පිරිසිදු කරයි.

උණුසුම් ජලය ඔබේ ශරීරයේ විෂ ඉවත් කිරීමට උපකාරී වේ. උණුසුම් ජලය පානය කිරීමෙන් ඔබේ සිරුරේ උෂ්ණත්වය ඉහළ යන නිසා දහඩිය දමනවා. මෙය අනෙක් අතට, ඔබට විෂ ඉවත් කිරීමට උපකාරී වන අතර ඔබේ ආහාර ජීර්ණ අවයව වලට අපිරිසිදුකම ඉවත් කිරීම පහසු කරයි. ඇතුළත සිට ඔබේ ශරීරය පිරිසිදු කිරීම ඇතුළත සිට කුරුලෑ වලට ප්‍රතිකාර කරන අතර ඔබේ සම නිරෝගී සහ දීප්තිමත් කරයි.

2. නොමේරූ වයසට යාම වළක්වයි.

ඔබට බිදවැටීම් ලබා දෙනවාට අමතරව, විෂ ද්‍රව්‍ය මගින් ඔබේ සම ඉක්මනින් වයසට පත් කරන අතර ඔබේ ඇස් යට අඳුරු කව සහ පිම්බුණු ගතියක් ඇති කරයි. උණුසුම් ජලය පානය කිරීම හානිකර නිදහස් රැඩිකලුන් මගින් හානි වූ සමේ සෛල යථා තත්ත්වයට පත් කිරීමට උපකාරී වන අතර ඔබේ සම සිනිඳු හා පැහැපත් බවක් ඇති කරයි.

3. එය හිසේ කැසීම නැති කරයි.

උණුසුම් ජලය ඔබේ හිස්කබලේ තෙතමනය තබා ගනී, එයින් අදහස් කරන්නේ ඔබට හිසේ කැක්කුම ඇතිවීමේ සම්භාවිතාව අඩු බවයි. ඔබේ හිස්කබලේ සම නිරෝගී සහ තෙතමනය ඇති විට, එය ඔබේ හිසකෙස් දිලිසෙන, පිම්බෙන සහ මෘදු ලෙස තබා ගනී. අමතර ප්‍රසාද දීමනාවක් ලෙස, ජලය ඔබේ හිසකෙස් මුල්වල ස්නායු අවසානය සක්‍රීය කරයි, එය නව හිසකෙස් වර්ධනය ප්‍රවර්ධනය කරයි.

4. එය ඔබේ සම පැහැපත් කරයි.

උණුසුම් ජලය නිතිපතා පානය කිරීම ඔබේ ශරීරයේ මේද තැන්පතු බිඳ දැමීමට, මාංශ පේශි ලිහිල් කිරීමට සහ රුධිර ප්රවාහය වැඩි කිරීමට උපකාරී වේ. රුධිර සංසරණය වැඩි වීම සමේ සෛල පුනර්ජීවනය කර ඒවා පෝෂණය කරයි. එය ඔබේ ක්‍රියාකාරී සමේ සෛල ඔක්සිජන් සමඟ ලබා දෙන අතර අපද්‍රව්‍ය ඉවත් කරයි, ඔබේ සම පුනර්ජීවනය සහ අලුත් කරයි.

5. සම ආරක්ෂණ නිෂ්පාදන වලින් උපරිම ප්‍රයෝජන ලබා ගැනීමට එය ඔබට උපකාර කරයි.

උණුසුම් ජලය පානය කිරීම ඔබේ පරිවෘත්තීය ක්‍රියාවලිය ආරම්භ කිරීමට ඇති පහසුම ක්‍රමය වන අතර එමඟින් ඔබ යොදන සියලුම ක්‍රීම් සහ මොයිස්චරයිසර් වලින් ඔබේ සමට ප්‍රතිලාභ ලැබෙනු ඇත. බඩවැලේ ගැටළු ඔබට ආහාර වලින් ප්‍රමාණවත් විටමින් සහ පෝෂ්‍ය පදාර්ථ ලබා ගැනීමට ඉඩ නොදෙන බැවින්, එය ඔබේ සම වඩාත් හොඳ පෙනුමක් ලබා නොදෙන අතර පවතින සමේ තත්ත්වය නරක අතට හැරිය හැක. උණුසුම් ජලය වීදුරුවක් පානය කිරීමෙන් ඔබේ බඩවැල සතුටු වන අතර ඔබේ සමට වැඩි කාලයක් තරුණව සිටීමට අවශ්‍ය සියලුම පෝෂ්‍ය පදාර්ථ ලබා ගැනීමට උපකාරී වේ.

6. එය ඔබේ සම තෙතමනය කරයි.

ඔබේ මොයිස්චරයිසර් කොතරම් මිල අධික වුවත්, ඔබ ප්‍රමාණවත් තරම් ජලය පානය නොකරන්නේ නම්, කිසි විටෙකත් ඔබේ සම රැළි රහිතව තබා ගත නොහැක. දිනපතා උණුසුම් ජලය පානය කිරීම වැනි සරල දෙයක් ඔබේ සමේ පැහැය සමනය කිරීමට, ඉදිමීම අඩු කිරීමට සහ ඔබේ සම තද කිරීමට උපකාරී වේ.

7. එය ඔබේ සම ආසාදනවලින් ආරක්ෂා කරයි.

උණුසුම් ජලය වීදුරුවක් පානය කිරීම ඔබේ වකුගඩු ආරක්ෂා කරන අතර දැවිල්ලට එරෙහිව සටන් කිරීමට උපකාරී වේ. ඔබේ අවයව පිරිසිදු වූ විට, ඔබේ සම ආසාදනවලට ගොදුරු වීමේ අවදානම අඩුයි. වඩා හොඳ ප්රතිඵල සඳහා, ලෙමන් යුෂ බින්දු කිහිපයක් එකතු කරන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you