free page hit counter
ජීවිතයට වැදගත්ඉක්මනින් වගේම ලේසියෙන් ගෙදර වැඩ කරගන්න මේ දේවල් 08...

ඉක්මනින් වගේම ලේසියෙන් ගෙදර වැඩ කරගන්න මේ දේවල් 08 ගොඩක් උදව්වේවි.

-

- Advertisment -spot_img

අපි අපේ ගෙවල් පිරිසිදුව තබා ගැනීමට පමණක් සෑම මසකම සම්පූර්ණ දවසක් ගත කළ බව අධ්‍යයනයකින් හෙළි වීතිබේ. එම කාලය ඔබේ පවුලේ අය සමඟ විනෝද වීම, පොතක් කියවීම, හෝ විවේකීව සිටීම වැනි වඩාත් ප්‍රසන්න ක්‍රියාකාරකම් සඳහා භාවිතා කළ හැකි කාලයකි. වාසනාවකට මෙන් වඩාත් කාර්යක්ෂම පිරිසිදු කිරීමේ නිෂ්පාදන සහ මෙවලම් සඳහා ආයෝජනය කිරීම හෝ සමහර දේවල් වඩා හොඳ ආකාරයකින් කරන්නේ කෙසේද යන්න පිළිබඳ උපක්‍රම සෙවීම වැනි පිරිසිදු කිරීමේ ක්‍රියාවලිය පහසු සහ වේගවත් කිරීමට ඔබට කළ හැකි බොහෝ දේ තිබෙන බව ඔබ දන්නවාද ?

ඔබේ කාර්යයන් ඉක්මනින් අවසන් කිරීමට සහ ඔබ කැමති දේ කිරීමට වැඩි කාලයක් ගත කිරීමට උපකාර කිරීම සඳහා ඔබේ එදිනෙදා ජීවිතයේදී භාවිතා කළ හැකි පහසු ඉඟි ලැයිස්තුවක් සෑදීමට I Love You හි අප විසින් තීරණය කළා.

1. අපිරිසිදු පෘෂ්ඨයන් පිරිසිදු කිරීමට Slime භාවිතා කරන්න.

ප්‍රවේශ වීමට අපහසු ප්‍රදේශයක කවදා හෝ අපිරිසිදු වී තිබේද? එය පිරිසිදු කිරීමට නොහැකිද? අපේ ගෙවල් මෙවැනි දේ වලින් පිරී ඇති නමුත් මේ සඳහා සරල විසඳුමක් නම් Slime ස්වල්පයක් ලබාගෙන එය පිරිසිදු කිරීමට අවශ්‍ය ඕනෑම දෙයකට ඇලවීමයි. Slime මැලිය හැකි බැවින් එය ඕනෑම මතුපිටකට හැඩගැසෙනු ඇත. එහි ඇලෙන සුළු බව සියලු අංශු අල්ලා ගැනීමට උපකාරී වනු ඇත. මෙය ඕනෑම පිරිසිදු කිරීමට අපහසු ස්ථානයකට හොඳම මිතුරා බවට පත් කරයි.

2. බීටරය පිරිසිදු කිරීම සදහා

ළඟා වීමට අපහසු කුඩා ප්‍රදේශ සියල්ලම නිසා  බීටරය සේදීමේදී අපට අපහසු විය හැකිය. මෙයට පිළියමක් වන්නේ එහි ඇති වයර් ඇඹරීමයි, එවිට ඔබට ඒ සියල්ල මත ස්පොන්ජිය භාවිතා කළ හැකි අතර, කුණු කිසිවක් ඒවා අතර සිර නොවනු ඇත. මේ ආකාරයෙන්, එය පිරිසිදු කිරීමට පහසු සහ වේගවත් වනු ඇත.

3. සිංක් එකේ කසළ බැහැර කිරීම.

සිංක් එකේ කසළ බැහැර කිරීම සඳහා මිල අධික පිරිසිදු කිරීමේ නිෂ්පාදන මිලදී ගැනීමට ඔබේ මුදල් භාවිතා කරනවා වෙනුවට ඔබට දැනටමත් ඔබේ නිවසේ ඇති මිල අඩු දෙයක් භාවිතා කළ හැකිය. විනාකිරි සහ බේකිං සෝඩා වඩාත් ප්‍රමාණවත්වේ. ඔබ කළ යුතු කාණු මත බේකිං සෝඩා ටිකක් වත් කරන්න, පසුව විනාකිරි ඉහළට වත් කරන්න. මෙම මිශ්‍රණය මගින් සියලු කුණු බට වලට හානි නොකර ඔබට ක්ෂණිකව ඉවත් කර දෙයි.

4. ඔබ අවදි වූ තත්පරයේදී ඔබේ ඇඳ සාදන්න එපා.

ඔබ අවදි වූ මොහොතේම ඔබේ මූලික සහජ බුද්ධිය වන්නේ ඔබේ නිදන කාමරය පිළිවෙලට තබා ගනිමින් ඔබේ ඇඳ සකස් කිරීමයි. නමුත් මෙහි තියෙන ප්‍රශ්නය තමයි ඔබ අවදි වන විටත් ඔබේ සිරුරේ තෙතමනය ඇතිරිලි මත තිබෙන නිසා ඔබ ඇඳක් සාදන විට ඒවා වේලෙන්න වෙලාවක් නැති වීමයි. මෙයට සරල විසඳුමක් වන්නේ ඇඳ ඇතිරිලි හැකිලීමට පෙර “වාතය පිටවීමට” ඉඩ දීමයි, එවිට ඔබට පිරිසිදු හා පිළිවෙලට ඇඳක් ඇත.

5. ඔබේ වාතය නැවුම් කිරීමට ගෘහස්ථ ශාක භාවිතා කරන්න.

ඔබේ නිවසේ වාතය පිරී තිබේ නම්, ඔබට ඉංග්‍රීසි අයිවි, උණ ගස්, ඉරිඟු පැල, ජර්බෙරා ඩේසි හෝ ජැනට් ක්‍රේග්ස් වැනි අලංකාර පැල භාවිතා කිරීම සලකා බැලීමට අවශ්‍ය විය හැකිය. ඒ සියල්ල ඔබගේ නිවස ලස්සන කරන අතරම ඔබේ වාතය නැවුම් කළ හැකි ස්වභාවික වායු පෙරහන් ලෙස සේවයි.

6. බල්බ් වැල් ගබඩා කිරීම සඳහා එල්ලෙන උපකරණයක් භාවිතා කරන්න.

ඔබ පසුගිය වසරේ භාවිතා කළ බල්බ් වැල් කැඩීයනවාද? නැවත භාවිතා කිරීමට අපහසුවී ද? එසේනම් මෙම ක්‍රමය වඩාත් සාර්ථක විය හැක්කේ එය ඊලග වසර සදහාද භාවිතයට ගැනීම උදෙසායි. ඔබගේ නිවසේ ඇති ඇදුම් එල්ලන රැකට්ස් ගෙන බල්බ් වැල් එය වඩා ඔතන්න. ඒ මගින් ඒවාට කිසිදු හානියකින් තොරව නැවත භාවිතයට වගේම අලංකාර කිරීම සදහාද යොදාගත හැකි වේ.  

7. ඔබේ කැපුම් පුවරුව ලිස්සා යාම නැවැත්වීමට රබර් පටි භාවිතා කරන්න.

ඔබ කවදා හෝ යමක් කැපීමට උත්සාහ කර ඇති නමුත් කැපුම් පුවරුව මේසය මත ලිස්සා ගොස් තිබේද? මෙම ගැටළුව විසඳීම සඳහා සරල ක්රමයක් නම් පුවරුව වටා රබර් පටි 2 ක් එතීමෙන් එය තබා ගැනීම සඳහා ඝර්ෂණයක් ඇති කළ හැකිය. මේ ආකාරයෙන් අහම්බෙන් ඔබේ ඇඟිල්ල කපා ගැනීමේ අවදානමකින් තොරව ඔබේ එළවළු හෝ ඔබේ මස් කපා ගැනීමට ඔබට හැකි වනු ඇත.

8. ඔබේ පිහි වීදුරු මගින් තියුණු කරන්න.

ඔබට ඔබේ පිහි සහ ඔබේ කතුර මුවහත් කිරීමට අවශ්‍ය නමුත් නිසි මෙවලම් නොමැති නම් ඔබට දැනටමත් නිවසේ ඇති දෙයක් භාවිතා කළ හැකි. වීදුරු. එය කෝප්පයක් හෝ බඳුනක් විය හැකිය. ඔබට තියුණු කිරීමට අවශ්‍ය වස්තුව එය හරහා ගමන් කළ යුතු අතර වීදුරුවට පවා හානි සිදු නොවේ.

ඔබ එදිනෙදා ජීවිතයේදී භාවිතා කරන මෙවැනි ක්‍රමතිබේද? එසේ නම්, අදහස් දැක්වීමේදී ඒවා අප සමඟ බෙදා ගන්න, අපි ඒවා ගැන කියවීමට කැමතියි!

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you