free page hit counter
ජීවිතයට වැදගත්රාත්‍රී නිනදට පොරබදින ඔබට පහසුවෙන් නිදාගැනීමට හැකි විශිෂ්ට ක්‍රම...

රාත්‍රී නිනදට පොරබදින ඔබට පහසුවෙන් නිදාගැනීමට හැකි විශිෂ්ට ක්‍රම 07 ක්

-

- Advertisment -spot_img

නින්දේ ප්‍රතිලාභ හොඳින් විවේක ගැනීමට වඩා වැඩිය. එය සෞඛ්‍ය සම්පන්න ප්‍රතිශක්තිකරණ ක්‍රියාකාරිත්වය, පරිවෘත්තීය, මතකය, ඉගෙනීම සහ වෙනත් ක්‍රියාකාරකම්වල වැදගත් කොටසකි. එය බර අඩු කර ගැනීමට සහ ඔබේ හදවත ශක්තිමත් කිරීමට ද උපකාරී වේ. එබැවින් අප අවධානය යොමු කළ යුතු එක් දෙයක් වන අතර එය ප්‍රමාණවත් ලෙස ලබා ගැනීමට වග බලා ගන්න. I Love You අපහට අපගේ පාඨකයින් නිරෝගීව සිටීමට සහ ප්‍රමාණවත් නින්දක් ලබාදීමට අවශ්‍ය වේ. එබැවින් අපි ඔබට එම කරදරකාරී නිදි නැති රාත්‍රීන් සමඟ කටයුතු කිරීමට උපකාරී වන ක්‍රම 7ක් පෙන්වීමට කැමතී.

1. හමුදා ක්රමය උත්සාහ කරන්න.

ඔබ විනාඩි 2 ක් ඇතුළත නිදා ගැනීමට අවශ්ය නම් හමුදා ක්‍රමය අනිවාර්යයෙන්ම උත්සාහ කිරීම වටී. ඒ සදහා යම් පුහුණුවක් අවශ්ය වනු ඇත. නමුත් ප්රතිඵලය වටිනාකමින් වැඩී. නින්ද සඳහා හමුදා ක්‍රමය අනුගමනය කිරීම පහසු වන අතර සමහර පුහුණුවීම් සහ පුනරාවර්තන සමඟ, ඔබ ප්‍රවීණයෙකු බවට පත්වනු ඇත. ඔබ කළ යුතු දේ මෙන්න: ඔබේ මුළු මුහුණ සහ ඔබේ මුඛයේ මාංශ පේශි ලිහිල් කරන්න. ආතතිය මුදා හැරීම සඳහා ඔබේ උරහිස් සහ දෑත් ලිහිල් කරන්න. ඔබේ පපුව, කකුල්, කලවා සහ බට ආශ්වාස කර ලිහිල් කරන්න. විවේකී දර්ශනයක් සිතින් මවා ගනිමින් තත්පර 10ක් ඔබේ මනස පිරිසිදු කරගන්න. එය ක්රියා නොකරන්නේ නම්, තත්පර 10 ක් සඳහා “හිතන්න එපා” යන වචන නැවත නැවත උත්සාහ කරන්න.

2. බර ඇති බ්ලැන්කට්ටුවක් භාවිතා කරන්න.

බර ඇති බ්ලැන්කට් අමතර සුවපහසුව සඳහා පමණක් නොවේ  ගැඹුරු පීඩන උත්තේජනයක් භාවිතා කරයි. එමඟින් ඔබේ මනෝභාවය වැඩි දියුණු කරයි. ආතතිය අඩු කරයි. නින්දේ හෝමෝනය වන මෙලටොනින් මට්ටම වැඩි කරයි. මෙම ප්‍රතිලාභ එකතුව ඔබට ඉක්මන් නින්දක් ලබා දෙනවා පමණක් නොව, එය ඔබේ නින්දේ ගුණාත්මක භාවයද වැඩිදියුණු කරනු ඇත.

3. ඔබේ පරිකල්පනය භාවිතා කරන්න.

නින්ද නොයාම සහ කාංසාව පිළිබඳ සායනික මනෝවිද්‍යාඥයෙකු වන ආචාර්ය ස්ටීව් ඔර්මා පවසන පරිදි, ඔබේ පරිකල්පනය භාවිතා කිරීමෙන් ඔබට විවේකීව සහ නින්දට වැටීමට හැකි වේ. තවද ඔබ කළ යුත්තේ සන්සුන් ස්ථානයක් සිතින් මවාගෙන, ඔබව එහි තබාගෙන, ඔබේ මනස ඒ වෙත යොමු කිරීමයි. ඔබ ඇඳගෙන සිටින දේ සහ ඔබට හැඟෙන ආකාරය ගැන සිතන්න. දිනපතා මිනිත්තු 20 ක් හෝ ඔබ නිදා ගැනීමට තරම් සැහැල්ලුවක් දැනෙන තුරු එය කරන්න.

4. ප්රගතිශීලී ලිහිල් කිරීම උත්සාහ කරන්න.

ඔබට නිදා ගැනීමට අවශ්‍ය නම්, ඔබට ප්‍රගතිශීලී ලිහිල්කරණය නම් තාක්ෂණය භාවිතා කළ හැකිය. ඔබ කළ යුත්තේ විවිධ මාංශ පේශි කණ්ඩායම් ලිහිල් කිරීමට පෙර ඔවුන් ආතතියට පත් කිරීම පමණි. ඔබට ඔබේ මුහුණෙන් ආරම්භ කර ඔබේ පාදවලට බැසීමට හැකිය. ඔබ සෙමෙන් නිදාගන්නා තුරු මෙය කරන්න.

5. 4-7-8 ක්‍රමය උත්සාහ කරන්න.

4-7-8 හුස්ම ගැනීමේ තාක්ෂණය වෛද්‍ය ඇන්ඩෘ වේල් විසින් වර්ධනය කරන ලද එකකි. එය පදනම් වී ඇත්තේ ප්‍රාණයාම නම් පුරාණ යෝග ශිල්පීය ක්‍රමයක් මත වන අතර එය වෘත්තිකයන්ට ඔවුන්ගේ හුස්ම ගැනීම පාලනය කිරීමට උපකාරී වන අතර ශරීරය ගැඹුරු ලිහිල් තත්වයකට පත් කළ හැකිය. ඔබ කළ යුතු දේ මෙන්න: ඔබේ මුඛය හරහා සම්පූර්ණයෙන්ම හුස්ම පිටකරන්න. තත්පර 4 ක් ඔබේ නාසය හරහා ගැඹුරු හුස්මක් ගන්න, තත්පර 7 ක් තබාගෙන පසුව ඔබේ මුඛයෙන් තත්පර 8 ක් හුස්ම පිටකරන්න. අවශ්ය පරිදි නැවත නැවත කරන්න.

6. භාවනාව උත්සාහ කරන්න.

නින්ද නොයාම සහ නින්දේ ගැටළු ඇති වැඩිහිටියන් 49 දෙනෙකු අධ්‍යයනය කරන ලද පර්යේෂණයකින් හෙළි වූයේ සති 6 ක භාවනාවෙන් පසුව එම පිරිසට නින්ද නොයාමේ රෝග ලක්ෂණ අඩු වී දිවා කාලයේ තෙහෙට්ටුව අඩු වූ බවයි. පර්යේෂකයන්ට අනුව, භාවනාව අපගේ විවේක ප්‍රතිචාරය වැඩි දියුණු කරයි, එය ආතතියට සහ කනස්සල්ලට එරෙහිව සටන් කරයි. එය අපගේ ස්වයංක්‍රීය ස්නායු පද්ධතියට ද ප්‍රයෝජනවත් විය හැකි අතර, එය නින්දේදී අපට අවදි වීමට ඇති ඉඩකඩ අඩු කරයි.

7. මේස් දාන්න.

නින්දට යන විට මේස් පැළදීම මුලදී අමුතු දෙයක් ලෙස දැනිය හැකි නමුත් ඔබට නින්ද යාමේ ගැටළු තිබේ නම් එය විසඳුම විය හැකිය. පර්යේෂණවලින් පෙනී යන්නේ ඔබේ පාද සීතල වූ විට ඔබේ රුධිර වාහිනී සංකෝචනය වන අතර එමඟින් රුධිර සංසරණය අඩු වන අතර අවදියෙන් සිටීමට ඔබේ මොළයට සංඥා යවන බවයි. සුවපහසු මේස් යුගලයකට එය නිවැරදි කර නිදා ගැනීමට කාලය පැමිණ ඇති බව ඔබේ මොළයට පැවසිය හැකිය.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you