free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්මේකප් නැතුව ලස්සනට ඉන්න කැමතිද ? මේ ටික Try...

මේකප් නැතුව ලස්සනට ඉන්න කැමතිද ? මේ ටික Try කරලා බලන්න

-

- Advertisment -spot_img

අද බොහෝ කාන්තාවන් මේකප් භාවිතා කරත් එය නොකලා යන්න පෙන්වීමට බොහෝ සෙයින් උත්සාහගනී. නමුත් රූපලාවණ්‍ය නීති කිහිපයක් අනුගමනය කිරීමෙන් ඔබේ මුහුණට කිසිදු නිෂ්පාදනයක් භාවිතා නොකර විශිෂ්ට පෙනුමක් ලබා ගත හැකි බව ඔබ දන්නවාද?
I Love You අපි ඔබට කිසිදු ආලේපනයක් නොමැතිව ස්වභාවිකව අපූරු පෙනුමක් ලබා දෙන සරල උපක්‍රම 10ක් ඔබට හඳුන්වා දීමට කැමතියි.

01.ඔබේ ඇහි බැමි වලට පරිපූර්ණ පෙනුමක් දෙන්න.


වේශ නිරූපණයකින් තොරව මුහුණක් මත ඇහි බැමි අනිවාර්යයෙන්ම අවධානයට ලක් වේ. ඔබේ මුහුණේ හැඩය සඳහා ඔබේ ඇහි බැම සකස් කරන්න. අවශ්‍ය නම් ඔබේ ඇහි බැම ඩයි හෝ හැනා වැනි දේවලින් ටින්ට් කරන්න. වර්ණය තෝරාගැනීමේදී එය ඔබේ හිසකෙස් වල වර්ණයට ගැලපෙනා බවට වග බලා ගන්න. ඔබ උපතින්ම ඝන ඇහි බැම සහිතව නොවේ නම් දිනපතා ඔබේ ඇහි බැම මත එඬරු තෙල් සහ විටමින් A මිශ්‍රණයක් යොදන්න. සති කිහිපයකට පසු ඔබේ ඇහිබැමිවල විශ්මයජනක පරිවර්තනයක් ඔබට දැකගැනීමට පුළුවනි.

02.ඔබේ ඇස් පිළිබදව අවධාරණය කරන්න


ඔබේ ඇස් යට අඳුරු කව ඉවත් කරන්න. ඔබේ ආහාර වේල නැවත සලකා බැලීමෙන් ආරම්භ කරන්න. අඳුරු කවයන් ඔබේ ශරීරයේ යකඩ හෝ බී විටමින් ඌනතාවයේ ප්‍රතිඵලයක් විය හැකිය (අක්මාව සහ රතු මස් මේවායින් විශාල ප්‍රමාණයක් අඩංගු වේ). සුදු කිරීමේ හැකියාව ඇති කීම් හෝ රෙටිනෝල් සහිත ඒවා තෝරාගන්න. මින්ට් හෝ හරිත තේ සමග ශීතකළ සම්පීඩනය ද ඉතා ප්රයෝජනවත් විය හැකිය.

03.ඔබේ දත් සුදු කරන්න


දීප්තිමත් සිනහවක් ඕනෑම රූපයකට ලකුණු 100% ක් එකතු කරයි. එමනිසා ඔබට ආකර්ෂණීය පෙනුමක් ලබා ගැනීමට කිසිවක් බාධා නොකරන බවට වග බලා ගන්න. විශේෂයෙන් කෝපි හෝ වයින් පානය කිරීමෙන් පසු සුදු කිරීමේ දන්තාලේප භාවිතා කරන්න. නමුත් එවැනි දන්තාලේප ඉතා දරුණු විය හැකි බැවින් එය අධික ලෙස භාවිතා නොකළ යුතු බව මතක තබා ගන්න. ඔබේ දත් ස්වභාවිකව අළු හෝ කහ නම් වෘත්තීයමය වශයෙන් ඒවා සුදු කර ගන්න.

04.ඔබේ තොල් ගැන අමතක නොකරන්න


පෝෂණය, මොයිස්චරයිසින් සහ සාධාරණ පිටකිරීම් ඔබේ මුහුණට පමණක් නොව ඔබේ තොල්වලටද වැදගත් වේ. සමහර විට ඔලිව් තෙල් හෝ වෙනත් ස්වභාවික තෙල් සමඟ ප්රතිස්ථාපනය කළ හැකි තොල් බාම් භාවිතා කරන්න. සතියකට වරක් ඔබේ තොල් මෘදු දත් බුරුසුවකින් හෝ ඔබේ ඇඟිලි තුඩුවලින් සම්බාහනය කරන්න.

05.ඔබේ හිසකෙස් ගැන සැලකිලිමත් වන්න


බොහෝ කලකට පෙර සිදු කරන ලද අඳුරු හිසකෙස් වර්ණය සහ කොණ්ඩා කැපීමක් ඔබේ මේකප් රහිත මුහුණට සැබවින්ම ප්‍රයෝජනවත් නොවේ. සරල කොණ්ඩා මෝස්තර සහ ස්වභාවික වර්ණ නිතරම තෝරන්න. වඩාත් දැඩි විකල්පයන් ස්වභාවික පෙනුම සමඟ නොගැලපේ. ඔබේ හිසකෙස් වල බෙදුණු කෙළවර නිතිපතා කපා ගන්න. තාප ආරක්ෂණය සහිත නිෂ්පාදන භාවිතා කරන්න. මෝස්තර නිෂ්පාදන සමඟ ඉක්මවා නොයන්න. පොල්තෙල් වලට පුළුවන් ඔබේ හිසකෙස් වලට දීප්තිය එක් කරන්න. එය හිසේ කැක්කුම, වියළි බව සහ වෙනත් ගැටළු වලට එරෙහිව සටන් කිරීමට ද උපකාරී වේ. තම්බන ලද ඔසු සාරය (brunettes සඳහා අග්ගිස් සහ ඕක් පොතු, blondes සඳහා chamomile සහ Linden) සමඟ ඔබේ හිසකෙස් සේදීම ද ඔබේ හිසකෙස් දීප්තිමත් කරයි.

06.හිරු ආවරණ භාවිතා කරන්න


පාරජම්බුල කිරණ බොහෝ සෙයින් නොමේරූ රැලි පෙනුම සහ වයසට යෑමේ අනෙකුත් හේතු වැඩි කරයි. එය සමේ පිළිකා ඇතිවීමට ද හේතු විය හැකි අතර සැහැල්ලු සමක් ඇති පුද්ගලයින්ට වඩාත් පීඩාවට පත් විය හැකිය. එබැවින් SPF සමඟ එන නිෂ්පාදන වෙරළ තීරයේ දී ගිම්හානයේදී පමණක් නොව වසර පුරා භාවිතා කළ යුතුයි.

07.ඔබේ සම කෙරෙහි අවධානය යොමු කරන්න


රූපලාවණ්‍ය ශිල්පීන් විශ්වාස කරන්නේ දිනකට 2 වතාවකට වඩා අපගේ මුහුණ සෝදා නොගත යුතු බවයි. නින්දට යාමට පෙර පමණක් මෙය කිරීම වඩා හොඳයි. උදෑසන ඔබට පිරිසිදු කිරි, දියර හෝ අයිස් කැටයක් භාවිතා කළ හැකිය. වැදගත්ම දෙය නම් එවැනි ක්රියා පටිපාටි තරමක් දරුණු විය හැකි බැවින් ඔබේ සම වැඩිපුර ඒවායෙන් අතුල්ලන්නට එපා. සතියකට වරක් මුහුණු ආවරණ සෑදීම ද ප්රයෝජනවත් වේ. ඔබේ සම ඉතා සංවේදී නොවේ නම් ඔබට විවිධ ෆේස් ස්ක්‍රබ් භාවිතා කිරීමෙන් එය මෘදු ලෙස ඉවත් කළ හැකිය.

08.ප්රමාණවත් නින්දක් ලබාගන්න


ඔබේ සම පරිපූර්ණ තත්ත්වයේ තබා ගැනීමට සහ පොදුවේ හොඳ සෞඛ්‍යයක් සඳහා නිසි නින්ද (අවම වශයෙන් පැය 7-9) අත්‍යවශ්‍ය වේ. මධ්‍යම රාත්‍රියෙන් පසු ශරීරය ප්‍රධාන “රූපලාවන්‍ය හෝමෝන” වලින් එකක් වන මෙලටොනින් නිපදවීමට පටන් ගන්නා බැවින් රාත්‍රී 11 ට නින්දට යන්න‍.

09.ඔබේ ආහාර වේල නැවත සලකා බලන්න


අපගේ සමේ තත්ත්වය සහ අප ගන්නා ආහාර අතර ඍජු සම්බන්ධයක් ඇති බව අධ්‍යයනවලින් තහවුරු වේ. තෙල් සහිත මුහුදු මාළු, එළවළු තෙල්, බීජ සහ ඇට වර්ග වඩාත් වැදගත් ආහාර අතර වේ. ඒවා මේද අම්ල, විටමින් E සහ කැරොටින් වල ප්‍රභවයක් වන අතර ඒවා නිදහස් රැඩිකලුන්ට එරෙහි සටනේ ප්‍රධාන ආයුධ වේ.

10.ඔබේම වර්ණය සොයා ගන්න


ඔබේ ඇඳුම්වල වර්ණය නිවැරදිව තෝරා ගැනීම ඔබේ සමේ තානය ඒකාකාර කිරීමට, අඩුපාඩු සැඟවීමට සහ ඔබේ පෙනුම වඩාත් ප්‍රකාශ කිරීමට උපකාරී වේ. සුදු පාට ද හොඳම විකල්පය නොවේ. හොඳම ඒවා පිරිසිදු දීප්තිමත් වර්ණ වන නිල්, ටර්කියුයිස්, මරකත, පීච් භාවිතා කළ හැකී. ඉතා මැනවින් ඔබ ඔබේ වර්ණ වර්ගය තීරණය කළ යුතු අතර නිශ්චිත නීතිවලට අනුකූලව ඇඳුම් තෝරා ගන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you