free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්බ්ලැක් හෙඩ්ස් සහ වයිට් හෙඩ්ස් ඉක්මනින් ඉවත් කිරීමට ස්වභාවික...

බ්ලැක් හෙඩ්ස් සහ වයිට් හෙඩ්ස් ඉක්මනින් ඉවත් කිරීමට ස්වභාවික ක්‍රම 8ක්

-

- Advertisment -spot_img

පැහැපත් සහ ලස්සන සම පුද්ගලයෙකුගේ සුන්දරත්වයේ ප්‍රධාන අංගයකි. නිරෝගී සහ පරිපූර්ණ සමක් ලබා ගැනීමට එක් ස්ථිර ක්‍රමයක් නම් සෑම දිනකම එය රැකබලා ගැනීමයි.

I Love You හි අපි සම්පාදනය කර ඇත්තේ ඔබේ නාසයේ සහ මුහුණේ ඇති කළු ලප සහ සුදු ලප ස්වභාවිකව ඉවත් කිරීමට උපකාරී වන හොඳම පිළියම් කිහිපයකි.

ලෙමන් + මී පැණි + සීනි


ලෙමන් ගෙඩියක් අඩකින් කපා ලෙමන් වල කැපූ මතුපිට ආවරණය වන පරිදි මී පැණි වත් කරන්න. ඉන්පසු ලෙමන් මතද ඇගිලි තුඩු වලින් සීනි කිනිතු දෙකක් ඉසින්න. රවුම් චලිතයකින් සමේ ගැටළු ඇති ප්‍රදේශ වල මෘදු ලෙස සම්බාහනය කරන්න.
සතියකට වරක් නොඉක්මවන මෙය නැවත කරන්න.

වැස්ලින් + ප්ලාස්ටික් එතුම


මෙම උපක්‍රමය භාවිතා කිරීමට හොඳම කාලය වන්නේ ස්නානය කිරීමෙන් පසුවයි. මන්ද ජලයෙන් ලැබෙන තාපය ඔබේ සිදුරු විවෘත කරනු ඇත. ප්‍රතිකාර කළ යුතු හානියට පත් ප්‍රදේශයට වැස්ලින් ආලේප කිරීමෙන් ආරම්භ කරන්න. ඔබ එය අවසන් වූ පසු වැස්ලින් මත ප්ලාස්ටික් එතුම තබන්න. ඒ සදහා ඔබට ලන්ෂීට් කොල නැතිනම් ප්ලාස්ටික් වැපිං පේපර්ස් භාවිතා කළ හැකී. එතුම තවමත් පවතින පරිදි උණුසුම් තුවායක් ඒ මත යොදන්න. එය කාමර උෂ්ණත්වයට නැවත සිසිල් වන තුරු තැබීමට ඉඩ දෙන්න. ඉන්පසු ඔබේ මුහුණේ ඇති අතිරික්ත වැස්ලින් ඉවත් කිරීමට ටිෂූ එකක් භාවිතා කරන්න. අවසානයේදී ඔබේ සම මත කපු පෑඩ් එකක් ජලයේ පොඟවා පිස දමන්න.

මෙම ක්රියා පටිපාටිය මසකට වරක් හෝ දෙවරක් කරන්න.

පොල් තෙල් + Essential Oil


භාජනයක් තුළ පොල් තෙල් කෝප්ප 1/4 ක් දමා එය මෘදු කරගන්න.(මයික්‍රෝවේව්වේ තත්පර 10 සිට 15 දක්වා එය කළ යුතුය). ඉන්පසු ලෙමන්, ලැවෙන්ඩර් සහ තේ ගස් තෙල් බින්දු 10 ක් සමඟ පොල් තෙල් එකතු කර සිනිඳු වන තෙක් හොඳින් කලවම් කරන්න. ඔබේ මුහුණ සේදීමෙන් පසු උදෑසන සහ සවස ඔබේ සමට කපු බෝලයක් භාවිතා කර ආලේප කරන්න.

මිශ්රණය කාමර උෂ්ණත්වයේ දී හොදින් වසන්නට හැකි භාජනයක ගබඩා කළ යුතුයි.

කුරුඳු + ඕට් පිටි


කුරුඳු කුඩු ප්‍රමාණයටම ඕට් පිටි තේ හැන්දක් මිශ්‍ර කරන්න. උණුසුම් ජලය ටිකක් එකතු කර හොඳින් කලවම් කරන්න. මිශ්රණය ඉතා ඝන ලෙස ක්‍රීම් එකක් ආකාරයට සාදාගන්න. මෙම මිශ්‍රණය ඔබේ ඇඟිලි තුඩුවලින් ගෙන රවුම් චලිතයකින් ඔබේ මුහුණේ මෘදු ලෙස යොදන්න. මිනිත්තු 1 ක් පමණ ස්ක්‍රබ් කරන්න. ඉන්පසු සීතල වතුරෙන් ඔබේ මුහුණ හොඳින් සෝදන්න.
සිහිතබාගත යුතුයි – කුරුඳු සම මත ආලේප කරන විට හිරි වැටීමක් ඇති කළ හැකි නමුත් මුහුණ සේදීමෙන් පසු එය අතුරුදහන් වනු ඇත.
මෙම උපක්රමය මසකට දෙවරකට වඩා භාවිතා කිරීම වඩාත් සුදුසුයි.

සක්රිය කළ අඟුරු + හරිත මැටි


සක්රිය කළ අඟුරු කුඩු තේ හැඳි 1/2 ක්, හරිත මැටි තේ හැන්දක 1 ක් සහ උණුසුම් ජලය තේ හැන්දක 1/2 ක් එකට මිශ්ර කරන්න. මිශ්‍රණය සිනිඳු වන තෙක් හොඳින් මිශ්‍ර කරගන්න. ස්පොන්ජියකින් හෝ බුරුසුවකින් මාස්ක් එක ඔබේ මුහුණට යොදන්න. මාස්ක් එක සම්පූර්ණයෙන්ම වියළී යන තෙක් මිනිත්තු කිහිපයක් රැඳී සිටීමට ඉඩ දෙන්න. ඉන්පසු සීතල වතුරෙන් හොඳින් සෝදාගන්න.

ඔබ සතියකට වරක් හෝ දෙවරක් මෙම ක්රියාපටිපාටිය සිදු කරන්නේ නම් වඩාත් ප්‍රතිපල දායකයි.

පොල් තෙල් + කෝපි පිටි


නැවුම් කෝපි පිටි කෝප්ප 1/2 ක් සමඟ පොල් තෙල් කෝප්ප 1/2 ක් (මුලින් මඳක් උණුසුම් වීමට මයික්‍රෝවේව් උදුනේ තබන්න) එකතු කරන්න. මිශ්‍රණයෙන් ස්වල්පයක් වහාම භාවිතා කරන්න. රවුම් චලිතයකින් ඔබේ මුහුණ මෘදු ලෙස සම්බාහනය කරන්න. ස්ක්‍රබ් කිරීමෙන් පසු මිශ්‍රණය ඔබේ මුහුණේ විනාඩි 5ක් තිබෙන්නට හැර ඇල් වතුර භාවිතා කර හොඳින් සෝදා හරින්න. සතියකට වරක් නැවත කරන්න.

ඉතිරි මිශ්‍රණය මෆින් ටින් හෝ අයිස් කැට දමන තැටියකට බෙදා අධිශීතකරණයකට දමන්න.

ඕට් මස් + මී පැණි + යෝගට් + ඔලිව් තෙල්


ඕට් මස් කෝප්ප 1/4 ක්, යෝගට් තේ හැඳි 2 ක්, මී පැණි තේ හැඳි 2 ක් සහ ඔලිව් තෙල් තේ හැඳි 2 ක් හොඳින් මිශ්‍ර වන තෙක් බ්ලෙන්ඩ් කරගන්න. පසුව එම මිශ්‍රනය ගෙන මිනිත්තු 1-2 ක් රවුම් චලිතයකින් ස්ක්‍රබ් කරගන්න. මිශ්‍රණය ඔබේ පිරිසිදු මුහුණේ යොදන්න. ඉන්පසු උණුසුම් ජලයෙන් සෝදා හරින්න. ඔබට ඉතා සංවේදී සමක් තිබේ නම් එය ස්ක්‍රබ් කිරීමේදී යම් අපහසුතාවයකට පත් වන බවක් පෙනේ නම් ස්ක්‍රබ් කිරීමෙන් වළකින්න. මිශ්‍රණය මුහුණු ආවරණයක් ලෙස භාවිතා කර විනාඩි 5-7ක් පමණ ඔබේ සම මත තබන්න.

සතියකට වරක් හෝ දෙවරක් මෙම උපක්රමය භාවිතා කරන්න.

සීනි + මී පැණි + ඔලිව් තෙල් + වැනිලා සාරය


බඳුනක සුදු සීනි කෝප්ප 1/4 ක් දුඹුරු සීනි කෝප්ප 1/4 ක් සමඟ මිශ්‍ර කරන්න. ඔලිව් තෙල් කෝප්ප 1/4 ක් එකතු කර හොඳින් කලවම් කරන්න. ඉන්පසු මී පැණි මේස හැදි 1ක් සහ වැනිලා සාරය තේ හැඳි 1/2ක් මිශ්‍ර කරන්න. සියලුම අමුද්‍රව්‍ය සිනිඳු වන තෙක් හොඳින් බීට් කරන්න. ගැටළු ඇති ප්‍රදේශ ස්ක්‍රබ් කිරීමට මෙම මිශ්‍රණය භාවිතා කරන්න. පසුව උණුසුම් ජලය සමග සෝදා හරින්න.

සතියකට වරක් මෙම පිළියම භාවිතා කරන්න. කාමර උෂ්ණත්වයේ දී වාතය රහිත භාජනයක ගබඩා කරන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you