free page hit counter
ජීවිතයට වැදගත්ඔබට උදෑසන නැඟිටීමට උපකාර වන ඇදහිය නොහැකි තරම් වැදගත්...

ඔබට උදෑසන නැඟිටීමට උපකාර වන ඇදහිය නොහැකි තරම් වැදගත් උපදෙස් 10ක් මෙන්න

-

- Advertisment -spot_img

සමහර අයට වේලාසනින් නැඟිටීම ඇදහිය නොහැකි තරම් අපහසු වේ, විශේෂයෙන් ඔවුන්ගේ කම්මැලි සති අන්තවල දහවල් වන තුරු මඳ වේලාවක් නිදා ගැනීමට කැමති අය. සමහරු පවසන්නේ හොඳ මනෝභාවයකින් ඉක්මනින් නැඟිටීමට නොහැකි බවයි. අපි බොහෝ දෙනෙක් කලින් නැගිටීම විශාල අභියෝගයක් ලෙස සැලකුවද, එය එතරම් අපහසු විය යුතු නැත.

ඔබ කළ යුත්තේ අවම වශයෙන් සති දෙකක්වත් අඛණ්ඩව අපගේ උපදෙස් අනුගමනය කිරීමට උත්සාහ කරන්න, ඉක්මනින් ඔබ ඉක්මනින් නැඟී සිටින්නෙකු බවට පත්වනු ඇත. මේවා බෙහෙවින් ප්රයෝජනවත් සහ ඵලදායී ඉඟි වේ. ඔබ මුල් කුරුල්ලෙකු බවට පත් විය හැකිය!

 1. 1. කලින් නැගිටින්න හොඳ හේතුවක් සොයන්න
  නින්දට යාමට පෙර, හෙට සඳහා ඔබ කළ යුතු දේ ලැයිස්තුව තවත් වරක් පරීක්ෂා කරන්න. ඔබගේ සැලසුම් නැවත සකස් කරන්න, එවිට වඩාත්ම දුෂ්කර හා වගකිවයුතු කාර්යයන් දහවල් වන විට අවසන් වනු ඇත. ඔබේ කාලය කළමනාකරණය කිරීමේ කුසලතාවන්හි ධනාත්මක වෙනස්කම් කිහිපයක් ඔබට පෙනෙනු ඇත, මන්ද උදෑසන ඵලදායී හා සාර්ථක වැඩ කිරීමට හොඳම කාලයයි.
 2. 2. ‘ස්නූස්’ බොත්තම පවතින බව අමතක කරන්න සහ ‘අමතර මිනිත්තු 10ක්’ වැනි දෙයක් නැත
  ඔබේ එලාම් එක නාද වෙනවාද? එහෙනම් දැන් නැගිටින්න! වහාම. නිදහසට කරුණු නැත. නිසැකවම, ඔබ සිතන්නේ තවත් විනාඩි 15ක් නිදිමතෙහි තබාගෙන ඒ වෙනුවට ඔබේ උදෑසන ආහාරය ‘පූජා කිරීම’ වඩා හොඳ බවයි, නමුත් එවැනි තර්කයක් කිසි තැනකට ගෙන යන්නේ නැත. එහි ප්‍රතිඵලයක් වශයෙන්, ඔබ ඊනියා ‘ගැඹුරු නින්ද’ අවධියට වැටෙනු ඇති අතර මිනිත්තු 10 කට පසුව නැඟිටීම මෙන් දෙගුණයක් අපහසු වනු ඇත.
 3. 3. පැය හතරක නිදි චක්‍රයක් පමණක් ප්‍රමාණවත් නොවේ
  උදෑසන ඔබට භයානක බවක් දැනෙනු ඇත. සහතිකයි. සෑම දිනකම එකම වේලාවක නින්දට ගොස් නැඟිටීම අත්‍යවශ්‍ය වේ. එසේම, ඔබට ප්‍රමාණවත් නින්දක් ලබා ගත යුතුය, එය රාත්‍රියකට පැය 6-8 කට නොඅඩු වේ. ඔහ්, තව එක දෙයක්! ඔබේ වටිනා සති අන්ත සඳහාද එම රීතිය අදාළ වේ. නමුත් කරදර නොවන්න: පළමු දින කිහිපය තුළ එය දුෂ්කර වනු ඇත, දෛනික පාලන තන්ත්‍රයට ස්තූතිවන්ත වන අතර, සති දෙකකින් ඔබට සතියේ දින සහ සති අන්ත අතර වෙනසක් නොපෙනේ.
 4. 4. ඔබ ටිකක් කලින් අවදි වූවා නම් – ඇඳෙන් පනින්න
  ඔබ ඔබේ එලාමය 6:00AM ට සකසා 5:40 ට ඔබේ ඇස් ඇරියේ නම්, එම ‘නැති වූ’ මිනිත්තු ගැන කණගාටු නොවන්න. නැවත නින්දට යාමෙන් පලක් නැත. ඒ වෙනුවට ධනාත්මක චින්තනය උත්සාහ කරන්න. “නිසි, මට තව විනාඩි 20ක් තියෙනවා! ඒ වෙලාවට මට හොඳට උදේට කන්න, පත්තරේ කියවන්න, කොණ්ඩේ හදාගන්න පුළුවන්.”
 5. 5. සතියේ දිනවල සහ සති අන්ත දෙකේම එකම වේලාවක නැඟිටින්න

ඔව්, මුලදී එය පහසු කාර්යයක් නොවන බව පෙනෙන්නට ඇත, නමුත් ඉක්මනින් ඔබේ ශරීරය සහ, වඩා වැදගත් ලෙස ඔබේ මොළය, එය පුරුදු වනු ඇත. ඔබ සංක්‍රාන්තිය නොදැකිය හැක. ඊට අමතරව, එය ඔබට ඔබ කැමති ඕනෑම දෙයක් කිරීමට වැය කළ හැකි පැය කිහිපයක් ඉතිරි කරයි.

 1. 6. පැනීම
  ඔබ අවදි වූ වහාම පැනීමට උත්සාහ කරන්න. පැනීම් කිහිපයක් ඔබේ ශරීරයට යම් ශක්තියක් ලබා ගැනීමට උපකාරී වේ. ඔබට කඹ පැනීමේ පුරුද්දක් එක් කට්ටලයක් සම්පූර්ණ කිරීමට හැකි නම්, ඉදිරියට ගොස් එය කරන්න. මේ අනුව, රාත්‍රියේදී නිපදවන හානිකර විෂ ද්‍රව්‍ය සමඟ සටන් කිරීමට ඔබ ඔබේ වසා පද්ධතියට උදව් කරනු ඇත.
 2. 7. දිගු කිරීම

 1. ඔබේ ඇඳේ වැතිර සිටියදී ඔබේ මාංශ පේශි දිගු කළ හැකිය. වේගවත්, චංචල චලනයන්ගෙන් වළකින්න; ඔබේ දිගු කිරීම ඉතා සෙමින් හා ප්රවේශමෙන් කරන්න. උදෑසන මිනිත්තු 5-10 ක දිගු කිරීමේ ව්‍යායාම උත්සාහ කරන්න, ඉක්මනින් ඔබට පෙර කිසි දිනෙක දැනී නැති බවක් දැනෙනු ඇත – ධනාත්මක සහ ජවසම්පන්න.
 2. 8. කවුළුව විවෘත කරන්න
  සමහර විට ඔබ ඔබේ ඇඳෙන් පැන්නාට පසුව පවා ඔබේ මනස තවමත් තද නින්දක සිටින බව ඔබට දැනේ. කවුළුව විවෘත කරන්න, නැතහොත් වඩා හොඳ කාලගුණය යහපත් නම් බැල්කනියට යන්න. ගැඹුරු හුස්මක් ගන්න, හදිසියේම ඔබට සියල්ල පැහැදිලිව පෙනෙනු ඇත.
 3. 9. වතුර වීදුරුවක් බොන්න
  නින්දට එරෙහි ඖෂධය පිළියෙළ කිරීම සඳහා හොඳම ක්‍රමය වන්නේ ලෙමන් ස්වල්පයක් සහ මී පැණි තේ හැන්දක් ඔබේ වතුරට එකතු කිරීමයි. අද උදෑසන ‘කොක්ටේල්’ පානය කර ලෝකය ජය ගන්න!
 4. 10. හොඳ උදෑසන ආහාරය ගන්න
  මේදය හෝ සීනි අධික ආහාර සහ බීමවලින් වළකින්න, මන්ද ඒවා ‘බර බඩ’ බලපෑමක් ඇති කර නිදිමත ඇති කළ හැකි බැවිනි. ඔබේ උදෑසන ආහාරය රසවත් හා සෞඛ්‍ය සම්පන්න විය යුතුය. එවැනි සංයෝජනයක් ඔබේ ඵලදායී දිනය සඳහා විශිෂ්ට ආරම්භයක් ලෙස සේවය කරනු ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you