free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්ඔබේ සම හැමදාම තරුණව තබා ගන්න පුළුවන් සොබාවික ක්‍රම...

ඔබේ සම හැමදාම තරුණව තබා ගන්න පුළුවන් සොබාවික ක්‍රම 7ක්

-

- Advertisment -spot_img
  • 1. තක්කාලි
  • තක්කාලි පෙති වලින් සාදන ලද ස්වභාවික වෙස් මුහුණක් ඔබේ විඩාපත්, අඳුරු සහ ආතතියෙන් පෙළෙන සම සඳහා ආශ්චර්යයන් කළ හැකිය. ඔබේ මෘදු, මොයිස්චරයිසින් සහ තරුණ සම නැවත ලබා ගැනීම සඳහා සතියකට වරක් තක්කාලි පෙති විනාඩි 20 ක් යොදන්න. සමේ දැවිල්ලක් ඇත්නම් තක්කාලි යුෂ මුහුණේ තවරන්න. ඔබේ සමේ තානය වැඩි දියුණු කිරීම සඳහා, තක්කාලි පල්ප් සහ ඔලිව් තෙල් භාවිතයෙන් ස්වභාවික වෙස් මුහුණක් සෑදීමට උත්සාහ කරන්න.
  • 2. අල
  • තරුණ සම සඳහා අර්තාපල් විශිෂ්ට පිළියමක්. එය සමේ තානය සැහැල්ලු කිරීම සහ සන්ධ්‍යාව ඉවත් කිරීම සඳහා භාවිතා කළ හැකි අතර, එය රැළි විරෝධී බලපෑමක් ද ඇත. සෑම දිනකම විනාඩි 15 ක් සඳහා අර්තාපල් ආවරණයක් යොදන්න. ඔබට අමු අර්තාපල් පල්ප් හෝ යුෂ භාවිතා කළ හැකිය. සමේ ප්‍රත්‍යාස්ථතාව සහ පැහැදිලි මුහුණේ සමෝච්ඡයන් සඳහා, ඔබේ අර්තාපල් වෙස් මුහුණට ලෙමන් යුෂ ස්වල්පයක් එක් කිරීමට උත්සාහ කරන්න. දෙහි ලෙමන් යනු සම පැහැපත් කිරීමට සහ වයස්ගත ලප සහ කුරුලෑ බලපෑම් ඉවත් කිරීමට විශිෂ්ට ක්‍රමයකි. ලෙමන් සමේ තානය සිනිඳු කරයි, ඔබ දීප්තිමත්, ඊටත් වඩා සමක් දකිනු ඇත. ලෙමන් යුෂ ටෝනිං දියරයක් ලෙස භාවිතා කරන්න, දිනපතා එය ඔබේ මුහුණේ අතුල්ලන්න.
  • 3. කෝමාරිකා.
  • කෝමාරිකා යුෂ හෝ කොළවල පල්ප් නිතිපතා භාවිතා කර ඔබේ සමට සිදුවන විශ්මිත දේ බලන්න. කෝමාරිකා ආවරණ ඔබට දිදුලන සහ දීප්තිමත් සමක් ලබා දෙනු ඇත. කෝමාරිකා අඳුරු ලප සහ කුරුලෑ කැළැල් මැකී යාමට උපකාරී වන අතර එය සුළු පිළිස්සුම් වලට පවා ප්‍රතිකාර කරයි. කෝමාරිකා යුෂ ටෝනිං දියරයක් ලෙස භාවිතා කර සෑම දිනකම ඔබේ සමට ආලේප කරන්න. සතියකට වරක් මිනිත්තු 10 ක් සඳහා පල්ප් ආවරණයක් ලෙස යොදන්න.

4. පිපිඤ්ඤා.


පිපිඤ්ඤා ආවරණයක් යනු කුරුලෑ වලට ප්රතිකාර කිරීම සඳහා ඉතා ඵලදායී පිළියමක් වේ. පිපිඤ්ඤා ඔබේ සමේ ප්‍රාණවත් බව සහ තරුණ බව සඳහා ද සහාය වේ. පිපිඤ්ඤා කපා, වටකුරු පෙති අවම වශයෙන් විනාඩි 15 ක් ඔබේ මුහුණට යොදන්න. මෙම ක්රමය සතියකට කිහිප වතාවක් භාවිතා කරන්න.
5. බේකිං සෝඩා.


බේකින් සෝඩා ඔබේ සම පුනර්ජීවනය කර පිරිසිදු කරයි, එය නව සමේ ​​සෛල පුනර්ජනනය ද උත්තේජනය කරයි. කෙසේ වෙතත්, සරල ෙබ්කිං සෝඩා භාවිතා නොකිරීම වඩා හොඳය – සෝඩා ස්ක්‍රබ් හෝ සෝඩා මාස්ක් උත්සාහ කරන්න.
ෙබ්කිං සෝඩා සහ ඔලිව් තෙල් සමාන අනුපාතයකින් මිශ්‍ර කර, සතියකට වරක් මිශ්‍රණය පිරිසිදු කිරීමේ ස්ක්‍රබ් එකක් ලෙස භාවිතා කරන්න. ආවරණ සෑදීම සඳහා, ෙබ්කිං සෝඩා 1 තේ හැන්දක සහ ස්වභාවික යෝගට් 1 තේ හැන්දක මිශ්ර කරන්න. මිනිත්තු 10 ක් සඳහා වෙස් මුහුණ යොදන්න, ලිහිල් සම තද වී, ස්ථිරව සහ සිනිඳු වන්නේ කෙසේදැයි බලන්න.

6. මී පැණි.


මී පැණි හොඳම සමේ මොයිස්චරයිසර් එකක් ලෙස හැඳින්වේ. ඛනිජ ලවණ සහ අනෙකුත් කාබනික ක්ෂුද්‍ර මූලද්‍රව්‍ය වලින් පොහොසත් මී පැණි සෛල පුනර්ජනන ක්‍රියාවලිය පුනර්ජීවනය කර වේගවත් කරයි. නිතිපතා භාවිතා කරන්නේ නම්, මී පැණි ගැඹුරු රැලි පවා ඉවත් කළ හැකිය. ඔබට අසාත්මිකතා ඇත්නම් මී පැණි ඔබට විකල්පයක් නොවන බව මතක තබා ගන්න. ඔබේ මුහුණේ සහ බෙල්ලේ ප්‍රදේශයේ මී පැණි යොදන්න, විනාඩි 20කට පසු උණුසුම් ජලයෙන් සෝදා හරින්න. වයස්ගත වීම වැළැක්වීමේ ආවරණයක් සෑදීම සඳහා මී පැණි සහ කුරුඳු සමාන අනුපාතයකින් භාවිතා කරන්න.

7. පොල් තෙල්.

පිරිසිදු නොකළ පොල්තෙල් සම පෝෂණය කරයි, මොයිස්චරයිසින් කරයි, සහ තද කරයි. එය සම ඉවත් කර එය සිනිඳු සහ සිනිඳු කරයි. මෙම කාබනික පිළියම ඔබේ සමට නැවුම් සහ තරුණ පෙනුමක් ලබා දෙමින් ක්ෂණිකව පෙනෙන ප්රතිඵල පෙන්වයි. ඔබේ මුහුණේ තුනී පොල්තෙල් තට්ටුවක් මෘදු ලෙස යොදන්න, විනාඩි 5 කට පසු ටිෂූ එකකින් ඉවත් කරන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you