free page hit counter
ජීවිතයට වැදගත්ගැහැණු පිරිමි ඔබ දැනගත යුතුම වෙනස්කම් 11 ක්

ගැහැණු පිරිමි ඔබ දැනගත යුතුම වෙනස්කම් 11 ක්

-

- Advertisment -spot_img

බොහෝ අය පවසන්නේ පිරිමින් සහ කාන්තාවන් පැමිණෙන්නේ විවිධ ග්‍රහලෝක වලින් බවයි. එය ග්‍රහලෝක ගැන බව අපට විශ්වාස නැත, නමුත් බොහෝ විට භෞතික විද්‍යාව සහ වෙනත් දේවල් ගැන සිතිය හැකිවේ. කාන්තාවන් බොහෝ පැවතීම් වලින් පිරිමින්ට වඩා වෙනස් වන අතර මෙම වෙනස්කම්වලින් සමහරක් වාසි පවා වේ. I Love You අපහට අවශ්‍ය වන්නේ පිරිමි සහ ගැහැණු ලෝකය අතර ඇති වෙනස්කම් සැබවින්ම ඉස්මතු කරන දේවල් ඔබ සමඟ බෙදා ගැනීමටයි.

01 පිරිමි සහ ගැහැණු වෙනස් අනුපිළිවෙලකට ඇදුම් ඇදියි.


මේ කාරණය දකින්නේ ඉතා සුළු පිරිසක්. නමුත් කාන්තාවන් ඉහළ සිට පහළට ඇඳුම් ඇඳීමට පුරුදු වී සිටීම ඉතා සිත්ගන්නා කරුණකි – පළමුව කමිසයක් හෝ බ්ලවුසයක්, පසුව කලිසම් හෝ සායක්. පිරිමින් මුලින්ම මේස් සහ ජීන්ස් ඇඳීමට පුරුදු වී සිටින අතර පසුව පමණක් ඔවුන් කමිසයක් හෝ ටී ෂර්ට් එකක් අඳිති.

02 අවදානම් ගැනීමට කාන්තාවන් අඩු නැඹුරුවක් දක්වයි.


කාන්තාවන් සැමවිටම “රැකබලා දෙන්නන්” ලෙස සැලකේ. ඒ නිසාම ඔවුන් අන් අය ගැන වැඩිපුර කනස්සල්ලට පත්වීමේ ප්‍රවණතාවක් ඇත. කෙසේ වෙතත්, පිරිමින් අවදානම් ගැනීමට ප්‍රිය කරන අතර ඒවා නැවැත්විය හැකි දේ ඉතා අල්පය. “ඔබ ජීවත් වන්නේ එක් වරක් පමණි” යන්න සාමාන්‍යයෙන් කිසිඳු යහපතකට මඟ පාදන වාක්‍ය ඛණ්ඩයක් නොවේ.

03 කාන්තාවන් තම ජීවිත කාලය තුළ ලිප්ස්ටික් රාත්තල් 4.5ක් පමණ ආහාරයට ගනී.


කාන්තාවන් තම ආහාර පාන සමඟ ලිප්ස්ටික් කන බව කවුරුත් දන්නා කරුණකි. මෙම ජනප්‍රිය රූපලාවණ්‍ය නිෂ්පාදනයෙන් කාන්තාවන් තම ජීවිත කාලය තුළ රාත්තල් 4.5ක් පමණ ආහාරයට ගන්නා බව විද්‍යාඥයින් සොයාගෙන ඇත.

04 කාන්තාවන් තම පිරිමින් සඳහා ආහාර පිසීමට කැමතියි.


ගැහැණු ළමයින්ට මේ දේ ඇත: ඔවුන්ට පෙම්වතෙක් සිටින විට, ඔවුන් ඔහුට ඉතා හොඳින් පෝෂණය කිරීමට පටන් ගනී. එවැනි හැසිරීම් ඇති වන්නේ ඔවුන් ගෘහණියන් ලෙස කොතරම් දක්ෂද යන්න පෙන්වීමට ඇති ආශාව නිසා විය හැකිය. පිරිමියෙකු තරමක් තරබාරු නම් අනෙක් කාන්තාවන් එතරම් සැලකිල්ලක් නොදක්වන බවටද මතයක් තිබේ. ඔහුගේ පෙම්වතිය ඔහුට අඩුවෙන් ආදරය නොකරනු ඇත, නමුත් අනෙක් ගැහැණු ළමයින් ඔහු කෙරෙහි එතරම් උනන්දුවක් නොදක්වයි.

05 සමහර විට කාන්තාවන්ට ඉතා අමුතු ප්රශ්න ඇසීමට හැකිය.


ඔව්, ඇත්ත වශයෙන්ම, ගැහැණු ළමයින් ඉතා කුතුහලයෙන් සිටින අතර ඔවුන්ට සමහර විට හැකි තරම් තොරතුරු දැන ගැනීමට අවශ්ය වේ. කෙසේ වෙතත්, ගැහැණු ළමයෙකු ඔබගේ පිවිසුම් තොරතුරු සොයා ගැනීමට උත්සාහ කරන විට හෝ ඇයට ඔබේ මිතුරාගේ උපන් දිනය කවදාදැයි සොයා ගැනීමට අවශ්‍ය වූ විට, ඇය අසන්නේ මන්දැයි ඔබ සලකා බැලිය යුතුයි. සමහරවිට ඇය ඔබ ගැන සැකයෙන් පසුවන අතර ඇය යමක් සොයා ගැනීමට මාර්ගයක් සොයනවා විය හැකිය.

06 අඩි උස පාවහන් පැළඳ පඩිපෙළ බැසීමට කාන්තාවන් විශාල උත්සාහයක් දරයි.

කාන්තාවන් අඩි උස පාවහන් පැළඳ පඩිපෙළ බැස යන විට එය කෙතරම් අමුතු දෙයක්දැයි බොහෝ පිරිමින් දකී. ඔවුන් එය පැත්තකින් හා ඉතා ප්රවේශමෙන් සිදු කරයි. මෙයට හේතුව පඩිපෙළ බැසීමට ඉතා අපහසු වන අතර මෙම තත්වය තුළ ඔබ කිසි විටෙකත් ගැහැණු ළමයෙකු ඉක්මන් නොකළ යුතු බැවිනි.

07 ගැහැනියකට අතට අත දීම පිරිමියෙකුට අතට අත දීම වෙනස් ය.


මිනිසුන් 2 දෙනෙකු අතට අත දෙන විට, ඔවුන් එය තදින් කරන අතර ඔවුන් ඇත්ත වශයෙන්ම අතට අත දෙයි. නමුත් කාන්තාවක් අතට අත දෙන විට ඇය පිරිමියෙකුට අත දෙන නමුත් ඇය එය සෙලවන්නේ නැත. ඇය අත නොසෙල්වී තබයි. මෙයින් අදහස් කරන්නේ කුමක්දැයි කීමට අපහසුය, නමුත් සමහර විට එයට හේතුව අතට අත දීම යනු කාන්තාවන් සාමාන්‍යයෙන් කෙනෙකුට ආචාර කිරීමට තෝරා ගන්නා ක්‍රමය නොවන බැවිනි.

08 මත්පැන් සහ කාන්තාවන් මිශ්‍රණයකි.


කාන්තාවන් පිරිමින්ට වඩා වේගයෙන් මත් වෙනවා. මෙය බොහෝ දෙනා දන්නා කරුණකි, නමුත් එයට සැබෑ හේතුව දන්නේ ඉතා ස්වල්ප දෙනෙකි. හොඳයි, මෙය තරමක් සරල ය: කාන්තා ශරීරය පිරිමි ශරීරය මෙන්ම මත්පැන් සමඟ සටන් නොකරයි, එම බලපෑම වේගයෙන් සිදු වන්නේ එබැවිනි. මත්පැන් සමඟ සටන් කරන විශේෂ එන්සයිමයක් ඇති අතර එය රුධිරයට ඇතුල් වීමට පෙර මත්පැන් විනාශ කරයි. කාන්තාවන්ට එම එන්සයිමයේ අඩු ප්‍රමාණයක් ඇති අතර එම කාල සීමාව තුළ වැඩි ඇල්කොහොල් රුධිරයට ඇතුල් වන්නේ එබැවිනි. මේ සම්බන්ධයෙන් පිරිමින් වඩාත් ශක්තිමත් ය.

09 කාන්තාවන් ලෝකය දෙස බලන්නේ දීප්තිමත් වර්ණාවලියක් මතය.


කාන්තාවන්ට ඔවුන්ගේ ජාන නිසා පිරිමින්ට වඩා වර්ණ වෙන්කර හඳුනාගත හැකි බව විද්‍යාත්මකව ඔප්පු කර ඇත. ගැහැණු ළමයෙකු දම් පාට සහ වම්බටු අතර වෙනසක් ඇති බව ඔප්පු කිරීමට උත්සාහ කරන විට පිරිමින් බොහෝ විට පිස්සු වැටෙන්නේ එබැවිනි.

10 කාන්තාවන්ට වඩා හොඳ සුවඳක් ඇත.


ගැහැණු ළමයින් මල් වලට බෙහෙවින් ආදරය කිරීමට හේතුව ඔවුන්ගේ සුවඳ දැනීම බොහෝ සෙයින් වර්ධනය වීමයි. මෙයට හේතුව ඔවුන්ගේ ජාන කාන්තාවන් සුවඳට සංවේදී වීමයි.

11 කාන්තා ශරීරය බොහෝ විට වෙනස් වේ.


කාන්තා ශරීරය ඉතා අද්විතීයයි. පිරිමි ශරීරය මෙන් නොව, කාන්තාවකගේ ජීවිත කාලය තුළ එය බොහෝ වාර ගණනක් වෙනස් වේ. ගැහැණු වැඩිවිය පැමිණීම පිරිමි වැඩිවියට වඩා වසර කිහිපයකට පෙර ආරම්භ වේ. ගැහැණු ළමයෙකු වැඩිහිටියෙකු වූ විට ඇගේ උකුල රවුම් වේ. මෙය එක් අරමුණක් සඳහා සිදු වේ – දරු ප්රසූතිය සඳහා ප්රමාණවත් ඉඩක් ලබා දීම.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you