free page hit counter
ජීවිතයට වැදගත්කරදරයක් ඇති වූ විට ඔබේ දවස සුරැකීමට උපක්‍රම 5ක්

කරදරයක් ඇති වූ විට ඔබේ දවස සුරැකීමට උපක්‍රම 5ක්

-

- Advertisment -spot_img

දැනුම සැබවින්ම බලය වන අතර එය බැලූ බැල්මට මාරාන්තික ලෙස පෙනෙන කරදරවලින් ඔබව ගලවා ගත හැකිය. අබලන් වූ මෝටර් රථයක් සමඟ මැද කොටසක සිරවීම හෝ වනයේ ජලය පානය කිරීමට නොහැකි වීම ගැන සිතන්න. මෙම තත්වයන් ගැන කලබල වීම වටී යැයි ඔබ සිතිය හැකි වුවද, ඒවා සඳහා සූදානම් වීමට ඔබට ඉගෙන ගත හැකි ක්රම තිබේ.

  • 1. ඔබ වනයේ පානීය ජලය නොමැති නම්.
  • වනයේ ජලය ලබා ගැනීමට ඇති ආරක්ෂිතම සහ පහසුම ක්‍රමයක් වන්නේ පිනි එකතු කිරීමයි.
    ඔබ කළ යුත්තේ: ප්‍රමාණවත් පිනි ඇති ප්‍රදේශයක්, වඩාත් සුදුසු ක්ෂේත්‍රයක් සොයා ගන්න. එකතු කිරීම සඳහා හොඳම කාලය උදෑසන වේ. කපු තුවායක් හෝ ටී ෂර්ට් එකක් වැනි අවශෝෂක ද්‍රව්‍යයකින් පිනි පිස දමන්න. එය කන්ටේනරයකට ඇද දමන්න. මේ ආකාරයෙන්, ඔබට ඉතා ඉක්මනින් හොඳ පානීය ජලය එකතු කර ගත හැකිය.
  • 2. ඔබේ පෑන් ගිනි නම්.

මෙම නඩුවේ ඔබට කළ හැකි නරකම දෙය වන්නේ ගින්න මත ජලය වත් කිරීමයි. උණුසුම් ග්‍රීස් හෝ තෙල් වලට පහර දෙන ජලය පිලිස්සුම් ඇති විය හැකි පිපිරීමක් ඇති කරයි. ඒ වෙනුවට, ඔබ එය ආවරණය කළ යුතුය, වඩාත් සුදුසු පියනක් සමඟ. ඉතා පරෙස්සම් වන්න, පෑන් චලනය නොකරන්න, එය සිසිල් කිරීමට ඉඩ දෙන්න.

  • 3. සුළං සහිත දිනක ගින්නක් ගොඩනගා ගැනීමට අවශ්ය නම්.
  • මෙම තත්වය තරමක් අභියෝගාත්මක බවක් පෙනෙන්නට ඇත, නමුත් මෙම පියවර සමඟ, ඔබට තිරසාර ගින්නක් ගොඩනගා ගත හැකිය: සුළඟ, වර්ෂාව හෝ හිම වලින් පිටත ස්ථානයක් සොයා ගැනීමට උත්සාහ කරන්න. ඔබේ ගින්න සඳහා ටින්ඩර්, දැල්වීම සහ දර ලෙස ක්‍රියා කිරීමට මිය ගිය වියළි ශාක ද්‍රව්‍ය සඳහා ප්‍රදේශය සොයන්න. ඔබේ ටින්ඩර් ද්‍රව්‍යවලින් හස්ත ප්‍රමාණයේ පස් කන්දක් සාදන්න. ඔබේ කෙට්ටුම මිය ගිය අතු ඒ මත තබන්න. මෙම ද්රව්ය සමඟ කේතුවක් හැඩැති ව්යුහයක් ගොඩනඟන්න, ඉන්පසු විෂ්කම්භය ඇඟිල්ලක් පමණ වන කූරු එකතු කරන්න. සුළඟ එන පැත්තේ තෙල් සහිත කඩදාසි භාවිතයෙන් එය ආලෝකමත් කරන්න.
  • 4. ඔබේ මෝටර් රථය හදිසියේම කැඩී ගියහොත්.
  • ඔබ නිවසින් බැහැරව සිටින විට හෝ එය මධ්‍යම රාත්‍රියේදී ඔබට මෙය සිදු වුවහොත්, ඔබේ තත්වය වැඩිදියුණු කිරීමට ඔබට තවමත් යමක් කළ හැකිය: ඔබට ඇමතුම් පිළිගැනීමක් තිබේදැයි බැලීමට පරීක්ෂා කර ඇදගෙන යාමේ සේවාවක් අමතන්න – ඔවුන් ඔබ වෙත පැමිණ ඔබ සහ ඔබේ මෝටර් රථය ඔබට අලුත්වැඩියා කළ හැකි ළඟම ඇති නගරයට ගෙන යනු ඇත. එසේ නොවේ නම්, ඔබේ මෝටර් රථයේ රාත්‍රියක් ගත කිරීමට සූදානම් වන්න: ඔබේ දොරවල් වසා ඔබේ ජනේල පෙරළන්න, එවිට උණුසුම ඇතුළත පවතිනු ඇත. වෙනත් රියදුරන්ගේ අවධානය ආකර්ෂණය කර ගැනීම සඳහා උදෑසන වන තෙක් රැඳී සිටින්න. මුළු කාලයම පාරට සමීපව සිටින්න. උදෑසන, ඔබ සිටින්නේ කොහේදැයි ඔබ දන්නේ නම්, උපකාර ලබා ගැනීම සඳහා ළඟම ඇති නගරයට හෝ ඉන්ධන පිරවුම්හලට ඇවිදීමට උත්සාහ කරන්න.
  • 5. ඔබට ධීවර පොල්ලක් අමතක වූවා නම්.

ඔබට ප්ලාස්ටික් බෝතලයකින් උගුලක් සෑදිය හැකිය: විශාල ප්ලාස්ටික් බෝතලයකින් ඉහළ කොටස කපා දමන්න. එය ගිලී නොයන බවට ඔබට සහතික විය හැකි පරිදි බෝතලය මත රේඛාවක් බැඳ තබන්න. සිලින්ඩරාකාර කොටසෙහි පුනීල කොටස උඩු යටිකුරු කරන්න. එය ගිල්වීම සඳහා බෝතලය තුළ ඇමක් සහ ගල් තබන්න. බෝතලය පතුලේ සමතලා වන පරිදි වතුරට දමන්න. පැය කිහිපයකට පසු බෝතලය ඉහළට ගෙන එහි මාළුවෙක් සිරවී ඇත්දැයි බලන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you