free page hit counter
ජීවිතයට වැදගත්දුෂ්කර අවස්ථාවන්හිදී ඔබට උපකාර කළ හැකි උපක්‍රම 7ක් මෙන්න

දුෂ්කර අවස්ථාවන්හිදී ඔබට උපකාර කළ හැකි උපක්‍රම 7ක් මෙන්න

-

- Advertisment -spot_img

අපි හැමෝම ඇලෙන සුළු තත්වයකට පත්වන අවස්ථා තිබේ. ඔබට පිටතට යාමට සිදු වූ විට සහ ඔබේ ප්‍රියතම ජැකට් එකේ සිපර් එක ගැලවී යන විට, ඔබට ඇඳීමට වෙනත් කිසිවක් නොමැති විට මෙන්. එසේත් නැතිනම් ඔබ අවන්හලක සිටින විට, ඔබේ දිනය එනතුරු බලා සිටින විට, ඔබට මුඛයෙන් ගඳ සුවඳ ඇති බව සහ විදුරුමස් නොමැති බව වටහා ගන්න. එය ගිලෙන හැඟීමකි.

  • 1. ගැලවී ගිය සිපර් ටැබ් සවි කිරීමට දෙබලක භාවිතා කරන්න.

සිපර් නොමැතිව අපට කළ නොහැක. නමුත් සමහර විට, එය එසේ සිදුවේ, ටැබ් සිප් වලින් ඉවත් වේ. සිප් එක විකෘති නොවී සහ සිපර් ටැබ් එක කැඩී නැති තාක් මෙය නිවැරදි කිරීමට සරල උපක්‍රමයක් තිබේ. මෙම වීඩියෝවේ පෙන්වා ඇති පරිදි – ටැබ් එක ගෑරුප්පුවක ටයිනස් මත අමුණන්න, සහ සිපර් එකේ ලිස්සන්න.

  • 2. අත්කම් මැලියම් සහිත මුරණ්ඩු ස්ප්ලර් ඉවත් කරන්න.

ඔබට tweeze නොවන වේදනාකාරී ස්පින්ටර් තිබේ නම්, මැලියම් සඳහා ළඟා වන්න. එය හොඳ හස්ත කර්මාන්තයක් වන මැලියම් වර්ගයක් වන අතර, සුදු පැහැය, සම වියළීමට හා ඉවත් කිරීමට නැඹුරු වේ. පැල්ලම ඇති තැනට ත්‍යාගශීලී ප්‍රමාණයක් වත් කර එය වියළී යන තෙක් බලා සිටින්න. එය ගලවා ඉවත් කරන්න, ඔබේ අසහනය සමනය කර, ස්පින්ටර් පිටතට පැමිණීමට ඉඩ ඇත.

  • 3. මිනිත්තු 2 කින් නිදා ගැනීමට ඔබ පුහුණු කිරීමට මිලිටරි ක්රමය උත්සාහ කරන්න.

හමුදාව විසින් නිර්මාණය කරන ලද දින චර්යාවක් ඇත, එය පුරුදු වීමට ටිකක් ගත වුවද, විනාඩි 2 කින් හෝ ඊටත් අඩු කාලයකින් ගුවන් නියමුවන්ට නිදා ගැනීමට උපකාර වන බව ඔප්පු වී ඇත. අනුගමනය කළ යුතු පියවර මෙයයි. 1. ඔබේ මුහුණ, විශේෂයෙන්ම ඔබේ මුඛය ලිහිල් කරන්න. 2. ඔබේ උරහිස් අතහරින්න, අස්ථි නොමැති ලෙස ඔබේ දෑත් දෙපැත්තට හෙළන්න. 3. ඔබේ පපුව, කකුල්, කලවා සහ පැටවුන්ගෙන් ආරම්භ වන ඔබේ ශරීරය හුස්ම හෙළන්න සහ ලිහිල් කරන්න. 4. සාමකාමී දර්ශනයක් සිතින් මවා ගනිමින් ඔබේ මනස පිරිසිදු කරගන්න. ඔබට නොහැකි නම්, තත්පර 10 ක් සඳහා “හිතන්න එපා” යන වචන නැවත නැවතත් කරන්න. 5. ඊළඟ තත්පර 10 තුළ, ඔබ නින්දට වැටිය යුතුය.

  • 4. දුර්ගන්ධය නිවැරදි කිරීම සඳහා ලුණු වතුර සමග උගුරේ ගාගන්න.

ලුණු වතුර හොඳ බැක්ටීරියා නාශකයක් වන අතර ඔබේ මුඛයේ බැක්ටීරියා මර්දනය කළ හැකිය. එය ලාභදායී සහ ප්‍රවේශ විය හැකි අතර, ඔබ පිටතට ගොස් නරක හුස්ම ඇත්නම් ඔබට එය ඉක්මන් විසඳුමක් ලෙසද භාවිතා කළ හැක. මද උණු වතුර වීදුරුවක මල්ලක් හෝ ලුණු තේ හැඳි භාගයක් දියකර උගුරේ ගා ගාගන්න. ආන්තික ප්‍රතිලාභයක් ලෙස, එය මුඛ සෞඛ්‍යය වැඩි දියුණු කළ හැකි අතර ඕනෑම ශ්වසන පත්රිකාවේ කෝපයක් අඩු කරයි.

  • 5. දුගඳ හමන කිහිලි වලට ලෙමන් යුෂ හෝ විනාකිරි සමග ගාන්න.

තවත් තරමක් අපහසු තත්වයක් නම්, ඔබට ප්‍රසිද්ධියේ, මිතුරන් හෝ හිතමිතුරන් සමඟ සිටිය යුතු අතර, ගඳ කිහිලිවල මෙන් ඔබට BO ඇති බව වටහා ගැනීමයි. අපි හැමෝටම ඩියෝඩ්‍රන්ට් හෝ සුවඳ විලවුන් රැගෙන යාමට මතක නැත. ඒ නිසා සරල උපක්‍රමයක් නම් ලෙමන් යුෂ හෝ විනාකිරි ස්වල්පයක් ටිෂූ එකකට මිරිකා එයින් ඔබේ කිහිලිවල අතුල්ලන්න. ලෙමන් වඩාත් හොඳින් ක්‍රියා කරන අතර පැඟිරි සුවඳක් ලබා දෙනු ඇත, නමුත් සරල සුදු විනාකිරි පවා උපක්‍රමය කරයි.

  • 6. රැවුල බෑම සහ කැපුම් තොල් බාම් සමඟ සුව කරන්න.

රැවුල බෑම අපිරිසිදු පමණක් නොව, ඉතා වේදනාකාරී වේ. ඔබ අතේ විෂබීජ නාශකයක් හෝ රැවුල බෑමේ නික් රෝලර් නොමැති නම්, චැප්ස්ටික් හෝ තොල් බාම් ප්‍රයෝජනවත් විය හැකිය. ඔබට භාවිතයට නොගත් එකක් අවශ්‍ය වනු ඇත, නැතහොත් ඔබේ තොල් සමඟ සම්බන්ධ වී ඇති ඉහළ තට්ටුව ඉවත් කළ හැකිය – එය බැක්ටීරියා රහිත බව සහතික කිරීමට. එය ඔබේ නික් මත ලිස්සා ගොස් විනාඩි 30 ක් තබා ගන්න. පසුව, එය මෘදු ලෙස පිස දමන්න. එය තෙතමනය තුළ අගුලු දැමීම, සම ඉක්මනින් සුව කිරීමට උපකාරී වනු ඇත.

  • 7. අනතුරු වළක්වා ගැනීම සඳහා බොබි පින් එකකින් නියපොත්තක් අල්ලා ගන්න.

නියපොතුව මඟ හැරීම පහසු වන අතර ඒ වෙනුවට මිටියෙන් ඔබේ මාපටැඟිල්ලට පහර දෙන්න. සහ එය වේදනාකාරී වේ. ඒ නිසා ඊළඟ වතාවේ ඔබට සිහින් නියපොත්තකින් මිටියක් මිටිය යුතු විට, එය සුරක්ෂිත කිරීමට බොබි පින් එකක් භාවිතා කරන්න. නිය අර්ධ වශයෙන් ඇතුල් වූ පසු, ඔබට හිසකෙස් උපාංගය ඉවත් කර, ඔබේ මාපටැඟිලි සහ ඇඟිලි ආරක්ෂිතව තබාගෙන එය සම්පූර්ණයෙන්ම මිටියෙන් දිගටම කරගෙන යා හැක.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...
- Advertisement -spot_imgspot_img

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

සම්පූර්ණයෙන්ම නව තලයකට ගෙන ගිය නිර්මාණාත්මක දේවල් 8ක් මෙන්න.

නිර්මාණකරුවෙකුගේ කාර්යය පහසු නැත. සාමාන්‍ය යැයි පෙනෙන වස්තූන් තුළට නව ජීවයක් ලබා දී “මට මෙය ඉක්මනින් මිලදී ගැනීමට අවශ්‍යයි!”...

Must read

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත්...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you