free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්ඔබේ මුහුණේ ඇති ඉදිමීම් සහ රැලි ඉවත් කිරීමට දිනකට...

ඔබේ මුහුණේ ඇති ඉදිමීම් සහ රැලි ඉවත් කිරීමට දිනකට මිනිත්තු 5ක් ලබාදිය යුතු සුප්‍රකට ජපන් මුහුණු සම්බාහන ක්‍රම කිහිපයක්.

-

- Advertisment -spot_img

ජපන් අසාහි සම්බාහනය ලොව පුරා ජනප්‍රිය නිරූපණ ක්‍රමයකි. වසා ගැටිති ඉලක්ක කර එය ඉදිමීම සමනය කරන අතර ඔබේ මුහුණේ සමේ වයසට යාම මන්දගාමී කරයි. මෙම තාක්ෂණය පෙන්වන වීඩියෝ දැනටමත් මිලියන 8 කට වඩා වැඩි නැරඹුම් ලබාගෙන ඇත. නටාලියා වොඩියානෝවා වැනි ලෝක ප්‍රකට නිරූපිකාවන් පවා ඔවුන්ගේ දෛනික මුහුණු සත්කාර චර්යාවේදී Asahi සම්බාහන අංග භාවිතා කරන බව පිළිගෙන ඇත. I Love You හි අපි Asahi මුහුණ සම්බාහනය කිරීම සඳහා පහසු අනුගමනය කළ හැකි උපදෙස් කිහිපයක් මෙම ලිපිය මගින් සකස් කර ඇත. සති කිහිපයකින් මෙම ක්‍රමය දෘශ්‍යමය වශයෙන් ඔබේ රැළි සුමට කර ඔබේ ඇස් යට රැලි අතුරුදහන් කරයි.

වැදගත් නීති කිහිපයක්


ඔබට වසා පද්ධතියේ ආබාධ, කුෂ්ඨ, හානි වූ සම, සෙම්ප්‍රතිශ්‍යාව හෝ උණ තිබේ නම් මෙම සම්බාහනය තහනම්වේ. ක්‍රියා පටිපාටියට පෙර ඔබේ මුහුණ සෝදා විෂබීජ නාශකයක් සමඟ ඔබේ අත් සේදීම. සම සමග ඝර්ෂණය අඩු කිරීම සඳහා ස්වභාවික තෙල් හෝ ක්රීම් භාවිතා කරන්න. සම්බාහන සැසියේදී ඔබේ ඇඟිලිවලින් ඇති වන පීඩනය ඔබට දැනිය යුතුයි. එහෙත් එය අපහසුතාවයක් ඇති කිරීමට තරම් ශක්තිමත් නොවිය යුතුයි. ඔබේ කන්, හකු යට ප්‍රදේශය සහ බෙල්ල සම්බාහනය කරන අතරතුර (වසා ගැටිති පිහිටා ඇති ස්ථානය) පීඩනය අඩු කරන්න. ඔබ එක් එක් සම්බාහන චලනය 3 වතාවක් නැවත නැවතත් කළ යුතුයි සහ ගැටළු සහිත ප්රදේශවලට පැමිණෙන විට 4 හෝ 5 වතාවක් එය සිදුකළ යුතුයි. උපරිම ඵලදායිතාවය සඳහා සෑම දිනකම එකම වේලාවක Asahi සම්බාහනය කරන්න.

01.මූලික චලනයන්


කන් වල ඉහළ දාරවලට ආසන්නව ඔබේ නළල දෙපැත්තට මදක් පහළින් ඇති ප්‍රදේශවලට අත් දෙකෙහිම ඇඟිලි ඔබන්න (රූපය 1). සුළු පීඩනයක් යෙදීමෙන්, ඔබේ ඇඟිලි බෙල්ල දක්වා පහළට යවන්න (රූපය 2). මෙයාකාරයට ඔබ වසා දියර පිටතට ගලා යාමක් ඇති කරයි. ඔබේ Asahi සැසියේ ආරම්භයේ දී එය 3 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න.

02.ඇස් වටා ප්රදේශය


ඔබේ මැද ඇඟිලිවලින් ඇස්වල පිටත කොන් වල තද කරන්න. පීඩනය පවත්වා ගනිමින් ඔබේ ඇඟිලි පහළ අක්ෂි දිගේ ඇස්වල අභ්‍යන්තර කොන් දෙසට මෘදු ලෙස ගෙනයන්න. කෙටි විරාමයක් ගන්න. ඉන්පසු ඔබේ ඇඟිලි ඉහළට ගෙනයන්න. ඇහි බැම යට චාපයක් ඇඳීම සහ ඇස්වල පිටත කොන් වෙත ආපසු යන්න (රූපය 1). ඉන්පසු ඔබේ ඇඟිලි නැවත වරක් ඇස්වල පිටත සිට අභ්‍යන්තර කොන් දක්වා ගෙන යන්න. (රූපය 2).

03.නළල


ඔබේ දර්ශක මැද සහ මුදු ඇඟිලිවලින් නළලේ මැදට තද කරන්න (රූපය 1). සිග්සැග් චලනයන් භාවිතා කරමින්, නළලේ මැද සිට නළල දෙපැත්ත දක්වා ඔබේ ඇඟිලි සෙමෙන් අතුල්ලන්න.

04.තොල් වටා ප්රදේශය


සම්බාහන සැසියේ මෙම අදියරේදී ඔබ එක් එක් පියවර 3-4 වතාවක් පුනරාවර්තනය කළ යුතුයි. ඉන්පසු මූලික චලනය සමඟ අවසන් කරන්න. ඔබේ අත් දෙකම ඔබේ නිකටට තබන්න. නිකට මැදට ඇඟිලි 3කින් තදකොට ඒවා අර්ධ වෘත්තාකාරයකින් උඩු තොල දෙසට ගෙන යන්න (රූපය 1). ඔබේ මැද ඇඟිලිවලින් නාසයේ පියාපත් වෙත තද කර අර්ධ වෘත්තාකාර ලෙස ඇඟිලි නාසික ආරුක්කුවට සහ නැවත ආපසු ගෙන යන්න (රූපය 2). ඔබේ ඇඟිලි නාසික ආරුක්කුවේ සිට කම්මුල් සහ පිටුපසට තල්ලු කරන්න (රූපය 3).

05.නසෝලබියල් විලි


ඔබේ අත් දෙකම නිකටට තබන්න. නිකට මැදට ඇඟිලි 3 ක් තදකරන්න (පෙර ව්යාපාරයේ මෙන්). පීඩනය පවත්වා ගැනීම, තොල් මග හරිමින්, ඇස්වල අභ්යන්තර කොන් වලට ඔබේ දෑත් ගෙනයන්න (රූපය 1). ඇස්වල අභ්යන්තර කෙළවරේ සිට විහාරස්ථාන දෙසට ඔබේ ඇඟිලි ගෙනයන්න (රූපය 2).

06.මුහුණේ ඕවලාකාර


ඔබේ වම් අත්ලෙන් හකු වම් පැත්ත තද කරන්න. ඔබේ දකුණු අත හකුවේ දකුණු පිටත කෙළවරේ සිට ඇසේ අභ්‍යන්තර කෙළවරට මදක් පහළින් පිහිටි ස්ථානයකට ගෙන යන්න (රූපය 1). ඔබේ ඇඟිලි ඇසේ පිටත කෙළවරේ සිට නාසය ලගට ගෙන යන්න. ඉන්පසු එක් අතකින් පමණක් මුහුණේ දකුණු පැත්තේ මූලික චලනය සිදු කරන්න. (රූපය 2). ඔබේ දකුණු අතෙන්, හකු දකුණු පැත්ත ඔබන්න, මුහුණේ වම් පැත්ත සඳහා එකම චලනයන් නැවත කිරීමට ඔබේ වම් අත භාවිතා කරන්න.

07.කම්මුල්


ඔබේ නාසයේ දෙපැත්තට ඔබේ දෑත් තබා ඇඟිලි 3 ක් පමණක් භාවිතා කර පීඩනය යොදන්න (රූපය 1). කම්මුල දෙපැත්තට කම්මුල් අස්ථි ඔස්සේ ඔබේ ඇඟිලි ගෙනයන්න (රූපය 2).

ඔබේ මැණික් කටුව එකට එකතු කර අත්ල වෙන් කර තබන්න (රූපය 1). ඔසවන්න ඔබේ අත්ලෙන් ඔබේ නිකට සහ තොල් ඔබේ කම්මුල් වෙත තද කරන්න (රූපය 2). ඔබේ අත්ලෙන් කම්මුල් දිගේ කන් දෙසට තල්ලු කරන්න (රූපය 3).

08.චින්


පෙර ව්යාපාරයේ ආරම්භයේ දී දෑත් තිබූ ස්ථානයේම දෑත් තබන්න. ඔබේ හිස තරමක් ඉදිරියට ඇල කර ඔබේ නිකටට එරෙහිව ඔබේ අත් තද කරන්න (රූපය 1).ඔබේ අත්ලෙන් පහළ හකු දිගේ කන් පෙති දෙසට තල්ලු කරන්න (රූපය 2).

A-කලාපය


ඔබේ මාපටැඟිලි ඔබේ නිකට යට තබන්න. ඔබේ දකුණු සහ වම් අතේ ඇඟිලිවල ඉතිරි කොටස නාසයෙන් දෙපසින් ත්‍රිකෝණයක් සෑදිය යුතුය. අතේ මාපටැඟිල්ල තබා ඔබේ ඇඟිලිවල ඉතිරි කොටස නාසය සිට දෙපසට ගෙනයන්න. තරමක් සම පැත්තට ඇද දමමින් මෙය සිදු කරන්න (රූපය 2).

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you