free page hit counter
ජීවිතයට වැදගත්අන් අයව හොඳින් කියවීමට සහ තේරුම් ගැනීමට අපට උපකාර...

අන් අයව හොඳින් කියවීමට සහ තේරුම් ගැනීමට අපට උපකාර කළ හැකි ශරීර භාෂා ඉඟි 7ක්.

-

- Advertisment -spot_img

අපි වචන හරහා පැහැදිලි කිරීම් ඉල්ලා සිටින සහ සොයන ජීවීන් වුවද, අපට අවශ්‍ය හෝ අවශ්‍ය තොරතුරු ලබා ගැනීමට මෙය සැමවිටම පූර්ව අවශ්‍යතාවයක් නොවේ. පොදුවේ අන් අයගේ ඉරියව්, චලනයන් සහ ශරීර භාෂාව පවසන දේ කෙරෙහි අවධානය යොමු කිරීමෙන්, අපට කථන තොරතුරු අනුපූරක කිරීමට, එය ප්‍රතික්ෂේප කිරීමට හෝ ලබා දී ඇති දේට වඩා වැඩි දත්ත ලබා ගත හැකිය.

ශරීර භාෂාව.

කථන භාෂාව සන්නිවේදනය කිරීමට ඇති එකම මාර්ගය නොවේ; වාචික නොවන හෝ ශරීර භාෂාවක් ද ඇත. අපි එය සඳහන් කරන විට, අපි එම සවිඥානක හෝ අවිඥානික අභිනයන් හෝ චලනයන් වෙත යොමු කරමු, ඒවා ඉතා බලවත් සහ අදහසක් හෝ පණිවිඩයක් සම්ප්රේෂණය කිරීමට හැකියාව ඇත.

සංඥා කියවා තේරුම් ගැනීම.

  1. අනුකරණය කිරීම.

අන්‍යෝන්‍ය ක්‍රියාවක් අතරතුර, එක් අයකු අනෙකාගේ ඉරියව්, කටහඬේ ස්වරය හෝ ආකල්ප පිටපත් කිරීමට, ප්‍රතිනිෂ්පාදනය කිරීමට හෝ අනුකරණය කිරීමට නැඹුරු වන විට, අපි කතා කරන්නේ කැමැත්ත, උනන්දුව හෝ ආකර්ෂණය පිළිබඳ ලකුණක් හෝ සංඥාවක් ගැන ය. බොහෝ අවස්ථාවන්හීදී, ඒවා ප්‍රතිනිෂ්පාදනය කරන පුද්ගලයා ඔවුන් එය කරන බව දැනුවත්ව නොදනී – එය සම්පූර්ණයෙන්ම යටි සිතින් ඇති දෙයක් බව පෙනේ.

  1. ඔබේ හිස සීරීම.

අපගේ හිස සීරීම ඉතා සුලභ ඉරියව්වක් විය හැකි අතර එය සරල කැසීමකට සම්බන්ධ විය හැකි වුවද, එය කරුණු කිහිපයක ලකුණක් ද විය හැකිය. යමෙකු එය නැවත නැවතත් කරන්නේ නම්, එය අවබෝධයක් නොමැතිකම, ව්‍යාකූලත්වය, ආතතිය හෝ කලකිරීමේ රෝග ලක්ෂණයක් විය හැකිය.

  1. නිතර ඇසිපිය හෙළීම.

එය භෞතික විද්‍යාත්මක අවශ්‍යතාවයක් බැවින් අපි සියල්ලෝම ඇසිපිය ගසමු. කෙසේ වෙතත්, අපි එය නිතර නිතර හා නිතර නිතර කිරීමට නැඹුරු වන අවස්ථා තිබේ. මානසික ආතතිය, චකිතය, කනස්සල්ල හෝ ඔවුන් අපට කියන දේ බොරුවක් නිසා පුද්ගලයෙකු මෙය කළ හැකි බව ඔවුහු පවසති.

  1. තොල් පුකීම.

මෙම අභිනය හෝ මුඛය සමඟ චලනය, වඩාත් නිශ්චිතව තොල් සමඟ, පොදු විය හැකි නමුත්, එහි චේතනා සහ පැහැදිලි කිරීම් විවිධ වේ. සමහර විට මෙම ප්‍රකාශනයේ හොඳම ප්‍රකාශය වන්නේ අප්‍රසාදය හෝ අප්‍රසාදය පෙන්වීමයි, නමුත් එය නොසන්සුන්තාවය, ආතතිය හෝ වෙනත් හැඟීම් යටපත් කිරීමට හෝ කෙසේ හෝ වසන් කිරීමේ චේතනාවට සම්බන්ධ විය හැකිය.

  1. ඉණ මත අත්.

උකුල මත අත් තබා සිටින කෙනෙකු දැකීම අසාමාන්‍ය හෝ දුර්ලභ දෙයක් නොවේ, නමුත් තරමක් සාමාන්‍ය අභිනයකි, එය අපි නරඹන්නන් වීම පුදුමයට පත් නොවනු ඇත. මෙම ඉරියව්ව අගය කිරීම සඳහා අප එය සමඟ ඇති අනෙකුත් අභිනයන් සැලකිල්ලට ගත යුතුය, මන්ද එය විරෝධය, කෝපය හෝ කෝපයේ ලකුණක් විය හැකිය. එය අභිමානය සහ ආත්ම විශ්වාසය විදහා දැක්වීමක් ද විය හැකිය.

  1. තමන් ඉදිරියෙන් අත් අගුලු දැමීම.

මුහුණ ඉදිරිපිට, මේසයක් මත, උකුලේ හෝ සිටගෙන සිටින විට ශරීරය ඉදිරිපිට දෑත් අල්ලා ගත හැකිය. ඕනෑම අවස්ථාවක, මෙම අභිනය සාමාන්යයෙන් නිෂේධාත්මක ආකල්පයක් සහ එය මර්දනය කිරීමට සහ සැඟවීමට උත්සාහ කිරීම පිළිබඳ සාක්ෂියකි. මෙය සිදු කරන පුද්ගලයා කනස්සල්ලට හෝ කලකිරීමට පත් විය හැකිය, එබැවින් ඔවුන් තම අසහනය සැඟවීමට උත්සාහ කරන අතර දුරස්ථව සිටීමට සහ ඔවුන්ට හැඟෙන ආකාරය වසන් කිරීමට උත්සාහ කරයි.

  1. ඇහි බැම පිරිමැදීම.

මිනිසුන් තම ඇහි බැම ඇතුළත සිට පිටතින් අතුල්ලන්නට පටන් ගන්නේ නම්, මෙම අභිනය ධනාත්මක දෙයකට සම්බන්ධ යැයි අපට සිතිය හැකිය. විෂයයන් මෙම ප්‍රත්‍යාවර්තය ක්‍රියාත්මක කරන විට, එය ඔවුන් යම් දෙයකට හෝ යමෙකුට කැමති නිසා, ඔවුන් උනන්දුවක් දක්වන නිසා හෝ ඔවුන් ප්‍රසන්න තත්වයක් අත්විඳින නිසා හෝ ඔවුන්ට ප්‍රසන්න දෙයක් ගැන සිතන නිසා විය හැකිය.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you