free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්ඔබේ මුහුණෙන් ඇතිවන රැළි නැවත වසර ගණනකට නොපැමිණීමට කළහැකි...

ඔබේ මුහුණෙන් ඇතිවන රැළි නැවත වසර ගණනකට නොපැමිණීමට කළහැකි ව්‍යායාම 7ක්

-

- Advertisment -spot_img

ඔබේ මුහුණේ මාංශ පේශි 43 ක් ඇත. ඒවා ඔබගේ ශරීරයේ අනෙකුත් සියලුම මාංශ පේශි මෙන් ක්‍රියා කරනු ලබයි. ඔබ ඒවාට නිතිපතා ව්‍යායාම දෙන්නේ නම් එම මාංශ පේශීන් ශක්තිමත් වෙයි. ඒ නිසා ඔබේ මුහුණේ සම වයසට යාම සහ එල්ලා වැටීම වළක්වා ගැනීමට අවශ්‍ය නම් ඔබේ මුහුණේ මාංශ පේශිවලට ටිකක් ව්‍යායාමයක් ලබා දෙන්න. එවිට ඔබට ඉක්මනින් ප්‍රතිඵල ලබාගැනීමට පුළුවනි. I Love You හි අපි ඔබ සමඟ සරල සහ ඉතා ඵලදායී ව්‍යායාම 7ක් බෙදා ගැනීමට මේ ලිපිය රැගෙන ආ අතර ලිපිය අවසානයේ අපගේ ප්‍රසාද දීමනාව අතපසු නොකරන්න. මේ මගින් ඔබේ මුහුණ තරුණ පෙනුමක් ලබා ගැනීමට ඔබට භාවිතා කළ හැකි විටමින් මොනවාදැයි ඔබට දැනගැනීමට පුලුවනි.

1. ඔබේ නළල සුමට කරන්න.


ඔබේ නළල මත ඔබේ අත් තබන්න. ඔබේ කුඩා ඇඟිලි මගින් ඇහි බැම උඩින් සම තද කළ යුතු අතර ඉතිරි ඇඟිලි නළලෙහි සම රැලි වැටීමෙන් තබා ගත යුතුයි. ඔබේ දෑත්වල පුදුමයෙන් බලන විට මෙන් ඔබේ ඇහි බැම ඉහළ නැංවීමට උත්සාහ කරන්න. නළල ලිහිල් කර ව්යායාම 20 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න. අවසාන වාරයේදී උපරිම උත්සාහය භාවිතා කරන්න. කාලයත් සමඟ වාර සංඛ්යාව වැඩි කරන්න.

2. සිනහ රේඛා වැළැක්වීම.


සිනාසෙන්න. ඔබේ ඇඟිලිවලින් කට දෙපස නැමෙන ප්‍රදේශය මෘදු ලෙස පසුපසට තල්ලු කරන්න. ඉන්පසු ඔබේ ඇඟිලිවලින් මෘදු ලෙස සම ප්රතිවිරුද්ධ ආකාරයෙන් අදින්න. ඇදීමට එරෙහිව එම මාංශ පේශි ඔබේ ඇඟිලිවලින් ප්‍රතිරෝධය දැනෙන්න ආකාරයට පහලට තල්ලු කරන්න. 10 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න.

3. ඔබේ තොල් විශාල කරන්න.


ඔබ විසිල් කරන ආකාරයට මුව සාදාගන්න. ඔබේ උල් කර ඒවාගේ ඇති මාංශ පේශි හැකිතාක් වෙහෙසට පත් කරන්න. තත්පර 5-10 ක් මෙම ස්ථානයේ රැඳී සිටින්න. ඔබේ තොල් ස්වභාවික තත්ත්වයට ගෙන එන්න. අවම වශයෙන් 5 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න.

4. ඔබේ එල්ලා වැටෙන තොල් කොන් ඉවත් කිරීමට.


ඔබේ තොල්වල කොන් ඇතුළත ඔබේ ඇඟිලි තබන්න. ඔබේ ඇඟිලිවලින් ඔබේ මුඛයේ සම මෘදු ලෙස අදින්න. ඔබේ තොල්වල මාංශ පේශි වෙහෙසට පත් කිරීමට ඔබේ ඇඟිලි වලින් පීඩනයට දෙන්න. ඉන්පසු මාංශ පේශි නිදහස් කරන්න. ව්යායාමය 15-20 වාරයක් නැවත කරන්න.

5. ඇස් යට රැලි වලට එරෙහිව.


ඔබේ දර්ශක ඇඟිලි ඔබේ ඇස්වල අභ්යන්තර කොන් අසල තබන්න. රවුමක ආකාරයට ඔබේ ඇස් යට ප්‍රදේශය අභ්‍යන්තර කොන්වල සිට පිටත කොන් සහ පිටුපසට මෘදු ලෙස සම්බාහනය කරන්න.5 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න.

6. ඔබේ සිනහ රේඛාවල දෘශ්‍යමාන බව අඩු කරන්න.


ඔබේ තොල් වසාගෙන ඔබේ දර්ශක ඇඟිලි ඔබේ නාසෝලබියල් නැමෙන රේඛාව ඔස්සේ තබන්න. ඔබේ ඇඟිලි චලනය නොකර ඔබේ තොල් වෙහෙසට පත් කර ඔබේ දත්වලට හැකි තරම් සමීපව තද කරන්න. තත්පර කිහිපයක් සඳහා මාංශ පේශි ආතතිය තබා ගෙන පසුව ලිහිල් කරන්න. 10 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න.

7. ඔබේ කම්මුල් නාද කරන්න.


ඔබේ නාසය හරහා ගැඹුරු හුස්මක් ගන්න. ඔබේ තොල් විවෘත නොකර ඔබේ මුඛය හරහා වාතය පිට කිරීමට උත්සාහ කරන්නාක් මෙන් ඔබේ කම්මුල් පුරවාගන්න. තත්පර 3-5ක් ඔබේ කම්මුල් පුම්බා තබා ගෙන ඉන්පසු සෙමින් ඔබේ මුඛයෙන් හුස්ම ගන්න. 10 වතාවක් නැවත නැවත කරන්න.

අමතර: රැලි ඉවත් කිරීමට විටමින් E භාවිතා කරන්න.


විටමින් E ඔබේ සමට තරුණ පෙනුමක් ලබා දීම සඳහා විශිෂ්ටයි. එය රැලි ඉවත් කිරීමට උපකාරී වේ. එය කැළැල් පෙනුම අවම කරයි. එය සමේ පිළිකා වළක්වයි. එය සම මොයිස්චරයිසින් කරයි. එය සූර්යයාගෙන් ආරක්ෂා කරයි. මුහුණු යෝගයෙන් පසු විටමින් E තෙල් යොදන්න. එවිට ඔබට ඔබේ ප්‍රතිඵල ඉතා ඉක්මනින් පෙනෙනු ඇත.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you