free page hit counter
ලස්සන වෙන්න රහස්වියළි අත් සඳහා චමත්කාරජනක ලෙස ක්‍රියා කරන විශ්මිත සම...

වියළි අත් සඳහා චමත්කාරජනක ලෙස ක්‍රියා කරන විශ්මිත සම රැකවරණ ක්‍රම 5ක්

-

- Advertisment -spot_img

අපේ අත්වල සමට දිනපතා බොහෝ දේ දරාගත යුතුව ඇත. කැසීම, වියළි බව සහ සමේ කෝපයක් ඇතිවීම බොහෝ දෙනෙකුට පොදු රෝග ලක්ෂණ වන අතර ඔවුන් සනීපාරක්ෂක ද්‍රව්‍ය අධික ලෙස භාවිතා කරන විට හෝ නිතර අත් සේදීමේදී වඩාත් නරක අතට හැරෙන්නට පුළුවන්. නමුත් ඔබේ රූපලාවණ්‍ය ක්‍රමයට පහසුවෙන් ඇතුළත් කළ හැකි සරල ගෘහ චර්යාවන්ට අනුව වැඩි උත්සාහයක් නොගෙන ඔබේ දෑත් බේරා ගැනීම බොහෝ ක්‍රම තිබේ. I Love you හි අපි ඔබේ දෑත් මෘදුව සහ අලංකාරව තබා ගැනීමට ඔබට උපකාර වන ස්වභාවික පිළියම් ලැයිස්තුවක් මෙම ලිපිය මගින් සකස් කර ඇත.

01.ඔබ අත් සෝදන සෑම අවස්ථාවකම මොයිස්චරයිසර් යොදන්න.


ඔබේ අත් සේදීමෙන් පසු තත්පර 60 ක් ඇතුළත ඔබේ සමේ තෙතමනය නැති වී යන බැවින් සෑම සේදීමකින්ම එය තෙතමනය කිරීම අත්යවශ්ය වේ. තරමක් තෙත් සම තෙතමනය තුළ මුද්රා තැබීම සඳහා පරිපූර්ණයි. ඒ නිසා නිවැරදි අමුද්‍රව්‍ය සහිත ඝන, ලිහිසි කරන අත් ක්‍රීම් තෝරාගන්න. Petrolatum, dimethicone සහ විවිධ බටර් වර්ග ඔබේ සමට ජලය රඳවා තබා ගැනීමට බාධාවක් ඇති කරන අතර හයුලූරොනික් අම්ලය සහ ග්ලිසරින් තෙතමනය එකතු කරයි. කළ යුතු දේ: ඔබ ඔබේ දෑත් සෝදාගත් පසු ඔබේ තරමක් තෙත් තිබෙන්න අත්වලට අත් දියර හෝ අත් ක්රීම් යොදන්න. ඔබේ අත් සම්පූර්ණයෙන්ම වියළී යන තෙක් කිසිවක් ස්පර්ශ නොකර සිටීමට උත්සාහ කරන්න. එවිට ක්‍රීම් ඔබේ සමට අවශෝෂණය වේ. තෙත් අත් මගින් විෂබීජ පහසුවෙන් මාරු කළ හැකි බව මතක තබා ගන්න. එබැවින් ඉක්මන් නොවීම වඩා හොඳය.

02.රාත්‍රී දැඩි ප්‍රතිකාර භාවිතා කරන්න.


ආලේප කරන නිෂ්පාදන සම මත වැඩි කාලයක් රැඳී සිටීමට ඉඩ සලසමින් ඔබේ වියළි දෑත් මොයිස්චරයිසින් කිරීමට රාත්‍රී කාලය හොඳම අවස්ථාවයි. මේ ආකාරයෙන් ආලේපන නිෂ්පාදන එක රැයකින් ඔබේ දෑතින් අවශෝෂණය කර ගත හැකි අතර එය දිගු කල් පවතින සුව කිරීමේ ප්‍රතිපලයක් ලබා ගත හැකිය. කළ යුතු දේ: පෝෂ්‍යදායී හෝ මොයිස්චරයිසින් අත් ක්‍රීම් හෝ දියරයක් තෝරාගෙන එය කල්පනාකාරීව ඔබේ සමට යොදන්න. ඔබට පොල් තෙල්, ජොජෝබා තෙල් හෝ කෝමාරිකා ජෙල් වැනි ස්වභාවික මොයිස්චරයිසර් සමඟ අත් ක්‍රීම් ආදේශ කළ හැකිය. ඉන්පසු කපු අත්වැසුම් පැලද ඇඳට යන්න.

03.ඔබේ සම ඉවත් කිරීමට අමතක නොකරන්න.


Exfoliation මිය ගිය සමේ සෛල ඉවත් කිරීමට උපකාරී වේ. සම අලුත් කිරීම වැඩි දියුණු කිරීම සහ ක්රීම් ඒවාගේ බලපෑම වැඩි කර සමට වඩා හොඳින් අවශෝෂණය කරයි. බොහෝ මිනිසුන් සඳහා එය සතියකට 1-2 වතාවක් exfoliate කිරීමට ප්රමාණවත් වේ. පිටකිරීමෙන් පසු සමේ රතු පැහැය, කැසීම හෝ කෝපයක් ඔබ දුටුවහොත් හෝ ඔබේ සම දැනටමත් අධික ලෙස දැවිල්ල ඇති නම් මෙම ක්‍රියා පටිපාටිය ඔබේ දින චර්යාවට ඇතුළත් කිරීමට පෙර ඔබේ සම මෘදු වන්නට සහ සමට ප්‍රථමයෙන් සුවය ලබා දෙන්න. ඔබට නිවසේදී ස්ක්‍රබ් එකක් සාදා ගත හැකිය. පොල්තෙල් තේ හැඳි 2ක් ගෙන එයට සීනි මේස හැඳි 2ක් මිශ්‍ර කරන්න. මෙම මිශ්‍රණය ඔබේ සම මත ආලේප කර විනාඩියක් සම්බාහනය කර වතුරෙන් සෝදා හරින්න. ඔබට ජොජෝබා හෝ මිදි තෙල් වැනි ඔබ කැමති ඕනෑම මොයිස්චරයිසින් තෙල් සමඟ සීනි මිශ්‍ර කර සගන්ධ තෙල් හෝ විටමින් E එකතු කළ හැකිය.

04.මොයිස්චරයිසින් වල අත් පොඟවා ගැනීමට උත්සාහ කරන්න.


අත් පොඟවා ගැනීම වියළි බව සමනය කිරීමට සහ ඔබේ සම වඩාත් සජලනය කිරීමට උපකාරී වන තවත් දැඩි ප්‍රතිකාරයකි. මේ සදහා ස්වාභාවික මොයිස්චරයිසර් එකක් තෝරන්න. ස්නානය කිරීමෙන් පසු ඔබේ දෑත් වියළීමට සහ ඔබේ සමට ආලේප කරන්න. කළ යුතු දේ: ඕට්ස් කුඩු කෝප්පයක් සහ ඔලිව් තෙල් තේ හැදි 3 ක් ගන්න. සියලුම අමුද්‍රව්‍ය උණුසුම් ජලය පුරවා ඇති බේසමකට දමා මිශ්‍ර කරන්න. මෙම මිශ්‍රණයේ ඔබේ දෑත් විනාඩි 10ක් පොඟවා ගන්න. ඔලිව් තෙල් විටමින් E ඔබේ සම ආසාදනවලින් ආරක්ෂා කරයි. ඕට්ස් සම මෘදු කර එය තෙතමනය තබා ගැනීමට උපකාරී වේ.

05.ඔබ ඔබේ අත් සෝදන ආකාරය ගැන අවධානය යොමු කරන්න.


ඔබේ අත් නිතර නිතර සේදීමෙන් ඔබේ සමේ ආරක්ෂිත බාධකයක් විනාශ විය හැකිය. එසේම ඔබේ අත්වල වියළි බව සහ කෝපයක් ඇති කරයි. වැරදි pH මට්ටම් සහ නුසුදුසු සේදුම් ශිල්පීය ක්‍රම සහිත නිෂ්පාදන සමට හානි කිරීමට පමණක් දායක වන අතර එමඟින් සම පැලී ඇති බවක් පෙනේ. කළ යුතු දේ: උණු වතුරෙන් ඔබේ දෑත් සේදීමෙන් වළකින්න. මන්ද එය ඔබේ සම වියලීම සහ ඇල්මැරුණු හෝ සීතල වතුරට වඩා ක්ෂුද්‍ර ජීවීන්ට එරෙහිව ඵලදායී නොවන බැවිනි. මොයිස්චරයිසින් දියර සබන් තෝරා ගැනීම සහ සබන් බාර්වලින් වැළකී සිටීම වඩා සුදුසුයි. මන්ද ඒවායේ ඉහළ pH මට්ටම සමේ කෝපයක් ඇති කළ හැකිය. ඔබ ඔබේ දෑත් වියළන විට අධික පීඩනය යොදන්න එපා. ඒවා වියළන තෙක් ඒවා තට්ටු කරන්න.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you