free page hit counter
කියවන්නඔබේ නිවස සුඛෝපභෝගී ස්ථානයක් බවට පත් කළ හැකි සරල...

ඔබේ නිවස සුඛෝපභෝගී ස්ථානයක් බවට පත් කළ හැකි සරල දේවල් 7ක්.

-

- Advertisment -spot_img

සඟරා කවරවල බහුලව පෙන්වන අපගේ නිවෙස්වල පිළිවෙල සහ සුවපහසුව නිර්මාණය කිරීම පහසු නැත. අපි ලස්සන හා ආකර්ෂණීය දේවලින් අපව වට කර ගත්තද, බොහෝ විට අපට යමක් වැරදී ඇති බවත්, මෙම මහල් නිවාසය විවිධ භාණ්ඩවලින් යට වී ඇති ගබඩා ඉඩකට හෝ සාප්පුවකට සමාන බවත් අපට හැඟේ.

  1. අවුල් සහිත විවෘත රාක්ක.

විවෘත රාක්ක පොත් සහ විවිධ කුඩා සැරසිලි භාණ්ඩ ගබඩා කිරීම සඳහා සුදුසුම ස්ථානයකි. අප මතක තබා ගත යුතු වුවද, මෙම රාක්ක බොහෝ දේවලින් බර නොවිය යුතුය. රාක්ක “හුස්ම ගන්නා” විට සහ ඒවා අතර යම් ඉඩක් ඇති වන පරිදි ඒවායේ අයිතම පිහිටා ඇති විට අභ්යන්තරයේ සැහැල්ලු බව පෙනේ.

  1. පැරණි පොත්.

සෑම කෙනෙකුම පාහේ තම නිවසේ ඇති සෑම පොතක්ම පෙන්වීමට උත්සාහ කරයි, නමුත් මෙය විශාල වැරැද්දකි. පළමුවෙන්ම, මෘදු ආවරණ පොත් ප්රදර්ශනය නොකළ යුතුය. දෙවනුව, ඔබ නරක් වූ පොත් ඉවත් කිරීම ගැන සලකා බැලිය යුතුය. පොත් රාක්ක සඟරාවල පෙනෙන පරිදි අලංකාර ලෙස පෙනෙන පරිදි, ඔබ පොත් එකිනෙක ළඟින් නොතබන ලෙසට හෝ ඒවා සමඟ ඇති සියලුම නිදහස් ඉඩ ලබා නොගැනීමට වග බලා ගන්න. රාක්කයක කුඩා පොත් තොග 2-3 ක් තැබීම සහ ඒවා අතර විවිධ අලංකාර අංග සඳහා නිදහස් ඉඩක් තැබීම වටී. ඔබ එහි ඉඩෙන් 80% ක් අල්ලාගෙන සිටින විට රාක්කය පිරී ඇතැයි සැලකේ.

  1. කුෂන්.

සැරසිලි කුෂන් යනු අලංකාර සැරසිලි අංගයකි, නමුත් ඒවායින් ඉතා ස්වල්පයක් ඇති අවස්ථාවන්හිදී පමණි. අපි කියමු පරිපූර්ණ මුදල යහනේ එක් එක් කෙළවර සඳහා 2-3 කුෂන්. ඒ සමගම, ඔබ ඔබේ ගෘහ භාණ්ඩ මත කුෂන් ගොඩවල් තබා ඒවා පේළියකට සංවිධානය කළහොත්, සමස්ත පෙනුම අමුතු වනු ඇත.

  1. බිත්ති ඔස්සේ ගෘහ භාණ්ඩ පිහිටා ඇත.

සෑම ගෘහ භාණ්ඩයක්ම බිත්ති දිගේ තැබූ විට, කාමරයේ අවකාශය දෘශ්‍යමය වශයෙන් හැකිලෙන අතර අවුල් සහගත හා අවුල් සහගත හැඟීමක් දිස්වේ. ඔබේ නිවස පිළිවෙලට පෙනෙන පරිදි, ගෘහ භාණ්ඩ තැබීමේ මෙම සම්භාව්ය ක්රමයෙන් ඉවත්වීම වඩා හොඳය. නිදසුනක් වශයෙන්, කෑම කාමරයේ හෝ වාඩි වී සිටින කාමරයේ මේසයක් මුල්ලක නොව, කාමරයේ මධ්යයේ තබා ඇති විට වඩා හොඳ පෙනුමක් ඇත.

  1. රාමු සහ සිතුවම්වල ඡායාරූප.

විවිධ රාමු වල ඇති බොහෝ ඡායාරූප කාමරය අපිරිසිදු බව පෙනෙන නිසා ඕනෑම සුවපහසුවක් නැති කරයි. සමාන රාමු කිහිපයක් ප්රදර්ශනය කිරීම හොඳ අදහසක් විය හැකිය, නමුත් ඉතිරිය ඡායාරූප ඇල්බමය තුළ සැඟවිය යුතුය. එපමනක් නොව, ඔවුන් සංවේදී ලෙස ද තැබිය යුතුය – නිදසුනක් ලෙස, ගෘහ භාණ්ඩ කැබැල්ලක් මත බිත්තියේ පිහිටා ඇති ඡායාරූප සංයුතිය ඉතා ලස්සනයි.

  1. වයර්.

ඔබ සියලුම වයර් (රූපවාහිනී කට්ටලය, ජාල කේබල්, විස්තාරක සහ ආරෝපණ උපාංග වලින්) සඟවන්නේ නම්, ඔබේ මහල් නිවාසය කෙතරම් පිළිවෙලට පෙනෙන්නට පටන් ගනීදැයි ඔබ පුදුම වනු ඇත. මුලදී, ඔබ සියලු ගෘහ භාණ්ඩ ගෙනයාමට සහ වයර් ප්රවේශමෙන් ලිහා ගැනීමට අවශ්ය වනු ඇත. පසුව, ඔබට ඒවා පිළිවෙලට තබා විශේෂ කලම්ප හෝ වෙල්ක්‍රෝ වලින් ආරක්ෂා කර ගත යුතුය. එක් එක් වයර් සඳහා විවිධ වර්ණ ආරක්ෂිත මූලද්රව්ය භාවිතා කිරීම වඩා හොඳය.

  1. දැවැන්ත ගෘහ භාණ්ඩ.

ගෘහ භාණ්ඩ තෝරාගැනීමේදී, යම් කාමරයක ප්රමාණයෙන් ඉදිරියට යා යුතුය. ඉතා විශාල හෝ කුඩා අයිතමයන් සුවපහසු වාතාවරණය විනාශ කරන අතර ඔබේ මහල් නිවාසය ඉතා අවුල් සහගත හෝ හිස් බවක් ඇති කරයි. හොඳ දෙය නම්, බොහෝ විට, ඔබට දෘශ්‍ය පිළිවෙළක් ඇති කිරීම සඳහා කාමරයෙන් විශාල හාන්සි පුටු කිහිපයක් හෝ කුඩා මේස කිහිපයක් පමණක් ඉවත් කිරීමට අවශ්‍ය වේ.

Latest news

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට් නිසා කිව්වොතින් ඒක වැරදි නෑ. අවිනිශ්චිත ක්‍රීඩාව ක්‍රිකට් බව ලෝකේ...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන අතර අයිතිකරුවන් ගැන බොහෝ දේ කියන්න. නමුත් සෑම කෙනෙකුම මුළු...

ගුණැති කෙසෙල්මුව විවිධ රස වලින් රෙසිපි 5ක් මෙන්න.

1. කෙසෙල්මුව සීනි සම්බෝල. අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :- කෙසෙල්මුව 1, ලියාගත් ළූණු ගෙඩි 1, කරපිංචා කොළ ස්වල්පයක්, හාල්මැස්සො ග්‍රෑම් 100 පමණ,...

නිෂ්පාදන නිර්මාණයේ සැබෑ විශිෂ්ටතම නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

"යක්ෂයා විස්තර තුළ සිටී, ”ප්‍රසිද්ධ ප්‍රකාශනය පවසන අතර එය එදිනෙදා අයිතම සැලසුම් කිරීම සඳහා විශේෂයෙන් සත්‍ය වේ. කෝපි බෑගයක...
- Advertisement -spot_imgspot_img

දැක්ක ගමන් මිලදී ගන්න හිතෙන අපූරු නිර්මාණ කිහිපයක් මෙන්න.

අවම වශයෙන් එක් වරක් සාප්පු සවාරි ගිය ඕනෑම අයෙකු පරීක්ෂාවට එරෙහි වීම සහ රාක්කයේ ඇති නිෂ්පාදන පුදුම සහගත ලෙස...

රසම රස ඥානකතා ගෙදරදීම හදාගන්න විදිහ මෙන්න.

පිටි කෝප්ප 1බේකින් පවුඩර් තේ හැඳි 1බිත්තර 1සීනි 75gවැනිලා තේ හැඳි 1බටර් 50gකිරි ස්වල්පයක්. සාදන ක්‍රමය මුලින්ම සීනි හා බිත්තර හොදින්...

Must read

අපේ ක්‍රිකට් මුළු ලෝකයටම… Our brand of cricket to the world…

රටක් විදියට අපි හැමෝම එකතු වුණේ, එකක් වුණේ ක්‍රිකට්...

සාමාන්‍ය තත්ත්වයෙන් බැහැර වූ නිවාස 7ක්.

අසාමාන්ය වර්ණ සහ අතිවිශිෂ්ට සැරසිලි අපගේ ස්ථාන අද්විතීය වන...
- Advertisement -spot_imgspot_img

You might also likeRELATED
Recommended to you